"Wyciągnięcie instalki Windowsa 8"

Witajcie

Otóż chciałbym zabezpieczyć sobie gdzieś na płytce instalkę windy 8 bo dostałem lapka bez płyty a w razie potrzeby bym miał :stuck_out_tongue:

Mam 2 partycje lecz na tej drugiej mam sterowniki tylko i wyłącznie :confused: Dodam iż laptop jest sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych jeżeli jest to istotne.

Lapek Lenovo IdeaPad y580

Bardzo proszę o pomoc.

Czyli masz recovery na ukrytej partycji. Lenovo do każdego laptopa dodaje aplikację ThinkVantage i tam jest możliwość wypalenia płyt recovery.

Nie mam tej apki ale już ją pobieram stąd: http://support.lenovo.com/en_US/product … IGR-4Q2QAK Mam nadzieję, że dobrze znalazłem :smiley:

A z asusa k55a jak wyciągnąć? :smiley:

Tylko powiedz mi jeszcze jedną rzecz. Rozumiem, że to lenovo to nowy sprzęt?

A co do Asusa to pewnie jest jakaś aplikacja producenta ale nie znam nazwy bo nie obcuje z tym producentem.

Tak lenovo mam od 2 dni zaledwie a jakoś zawsze wolę mieć na płytce wszystko bo u mnie dyski lubią wymiękać już nie wspominając o moim bracie :smiley:

Edit

No i tyle mojego ściągnąłem i wywaliło mi błąd że to nie jest aplikacja na mojego lenovo :confused:

ok mój błąd w wersji amerykańskiej aplikacja nazywa się OneKey Recovery. Dalej już sobie poradzisz bo masz opcję create recovery disc

W systemie powinien być program umożliwiający utworzenie płyty. Jeżeli nie będzie, to takowa opcja powinna się pojawić po uruchomienia komputera w trybie recovery, a jak nie będzie, to masz dwie opcje - albo zrobić kopię partycji Ghostem lub innym programem tego typu, albo zwrócić się do producenta, aby udostępnił Ci płytę. Słusznie myślisz, że lepiej mieć kopię na płycie, ponieważ z tego co słyszałem jak padnie Ci dysk, albo partycja się wyspie, musisz oddać komputer do autoryzowanego serwisu w celu ponownej instalacji takiej partycji co kosztuje podobno 100 zł. w przypadku Lenovo.

Zapomniałeś dodać plus VAT.

Ale po co oddawać skoro można pobrać czystą instalację systemu i wpisać klucz spod notebooka. W pełni legalnie a co najważniejsze bez śmieci Lenovo, których jest sporo.

Dodam iż laptop jest sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych jeżeli jest to istotne.

Jest to istotne!, często niektóre laptopy mają sterowniki pisane pod English, i za cuda nie chcą się założyć na wersji polskiej. Mam z tym duże doświadczenie.

Dlatego przy instalacji Windows, powinieneś instalować w wersji English, załadować wszystkie sterowniki. A później jak w systemie nie będzie żadnego wykrzyknika? Dodać klawiaturę i region polski, i przerobić sobie na wersje Polską. :lol: :lol:

Ttaj kolega wspominał żeby ściągnąć i klucz wpisać ale w lapkach ze stanów nie ma naklejki licencyjnej na dole :smiley:

A w onekey nie mam opcji zgrania tylko kopia zapasowa systemu i przywrócenie systemu /

W takim razie zrób backup Ghostem, lub innym tego typu programem, wypal na DVD i olej to. W sumie to jest jest dziwne, że nie ma naklejki. Obawiam się niestety, że w razie kontroli będziesz miał problem, bo legalność systemu może zostać podważona, ponieważ podstawa to naklejka z kluczem…

Najlepsze jest to, że ile laptopów ze stanów miałem w rękach tyle nie miało naklejki :smiley: Stacjonarne jak ściągaliśmy miały ale laptopy nigdy :stuck_out_tongue:

O kontrolę się nie boję bo używam go w domu tylko nie jest to firmowy więc luz :smiley:

A mówiliście żeby do recovery wejść wczoraj próbowałem ale nie wiem jakim sposobem jak w pavilionie odnalazłem to tutaj nie ma szans a na internecie też albo nie spotkałem się albo nie doczytałem :stuck_out_tongue: Którym klawiszem tam wskoczyć? :smiley:

Kurde, wchodziłem już w recovery Lenovo, ale zabij mnie, nie pamiętam jak… :confused:

Dodane mniej niż minutę temu

Już wiem, nie wiem jak w Twoim, ale w tym co ja odpalałem u góry klawiatury był mały kwardratowy przycisk z pomarańczowym nadrukiem i zaraz jak załączyłem lapa to zacząłem go naduszać i zaskoczyło…

Dodane mniej niż minutę temu

Dziwny jest ten Twój laptop, znalazłem film na YT, gdzie jest pokazane, że gościu odpalił spod Windowsa onekey reocvery i tam jest opcja utworzenia płyt… Sam zobacz:

On ma onekey recovery 7.0 a ja mam onekey recovery 8.0 :stuck_out_tongue: Ściągnę siódemkę i spróbuję :smiley:

na pewno w onekey recovery 8.0 też musi być możliwość wypalania recovery. Przeraża mnie coś innego, że w świetle polskiego prawa masz pirata.

Wszystkie opcje w nim sprawdzałem żadna nie jest od wypalenia xD

A ja jakoś na luzie podchodzę do tego że na polski rozum to pirat bo wiem, że to legal, nigdzie się nie wychylam jest on na mój użytek tylko :stuck_out_tongue: A z resztą co to za komputer bez pirata? :smiley:

Edit

No i tyle mojego 7.0 nie odala się bo błąd ze sterownikami jest dlatego, że jest on dla innych lenovo przystosowany :confused:

Jakieś inne propozycje? :confused:

edit 2

Jest on dla winowsa 7 dlatego nie idzie :frowning:

edit 3

Jest! Doszedłem w ustawieniach trzeba odszukać " Odzyskiwanie Plików Windows 7" chociaż to windows 8 jest :smiley: i tam mamy po prawej stronie opcje: Utwórz Obraz Systemy oraz Utwórz Dysk Naprawy Systemu

W tym momencie właśnie je zgrywam na płytkę zaraz się okaże czy wszystko będzie gites :smiley:

Sposób 2-gi:

Wprowadzić w uruchom polecenie:

control.exe /name Microsoft.Recovery

i tam mamy opcję Utwórz dysk odzyskiwania

Ale to nie jest to. To jest płytka z WinPE do naprawy Windowsa, a nie do reinstalacji Windowsa.

Ja zawsze instaluję po kupnie - czystego Windowsa, np. pożyczam płytę od kogoś albo ściągam obraz płyty instalacyjnej z internetu i instaluję przy użyciu klucza licencyjnego z naklejki(i wtedy jest legalne), ale skoro nie masz naklejki, to są programy które potrafią “wyciągnąć” klucz licencyjny. Trochę idiotyczne, że już producenci nie dorzucają płytek recovery, chociaż najlepiej zawsze było u tych, co dawali oddzielnie system, oddzielnie jakieś crapy a oddzielnie sterowniki. Te partycje recovery są wkurzające, bo system nie jest czysty, tylko ma śmieci od producenta. Dlatego nigdy nie korzystam z recovery, tylko zwyczajnie instaluję czysty system.