Wyciągnięcie jednego głosu z chóru w piosence

Mam oryginalną płytę audio cd, w jednej z piosenek 3 osoby śpiewają w chórze jednocześnie. Czy dałoby się zrobić jakimś programem, żebym mógł posłuchać głosu tylko jednej z tych osób? Wątpię, żeby to było możliwe, ale może jednak.

Nie dało  by się. Chyba że  dysponował  byś nagraniem wielościeżkowym a nie zapisem audio  na CD.

Możesz pogrzebać trochę po necie. Rzadko ale jednak, niektóre ślady są udostępniane w ramach np remiksów.

Gdybyś dysponował zapisem wielościeżkowym, jak wspomniał fiesta, to i tak nie ma 100% pewności na wyciągnięcie jednego głosu z chórku, bo to zależy od warunków w jakich było to nagrywane ;).

Jedyna rzecz jaką mógłbyś zrobić to wyciągnąć sam chórek, ale w całości, z nagrania. Również możesz poszukać oficjalnej acapelli albo spróbować samemu zrobić taką acapellę (wtedy może trochę zabawy z korektorem i jakoś udałoby się bardziej uwydatnić ten jeden głos) - tylko do tego potrzebny byłby podkład z tego utworu (czasami jest dołączana druga płyta z podkładami albo udostępniane są w internecie). Tylko musiałby to być oficjalny podkład w formacie audio, a nie jakiś lipny MIDI.

 

Nic więcej zrobić się raczej nie da.

To raczej mało znana płyta, więc wątpię, żebym znalazł coś takiego.

http://www.empik.com/obok-nas-grosz-do-grosza-various-artists,18859,muzyka-p

A śpiewa tam osoba, której bardzo lubię słuchać, stąd moje pytanie. W każdym razie dzięki za odpowiedź, tak podejrzewałem, że się nie da.

Masz płytę to masz adres studia w którym to było rejestrowane.Napisz do nich.Może się uda!

Płyta wydana 10 lat temu, więc szanse marne :slight_smile: Ale warto spróbować.