Wycie komputera

Mam taki problem: 2 razy (narazie) komputer podczas włączania strasznie wył. Odłączyłem zasilanie i normalnie się włączył. Przeczyściłem kompa w środku. Windows był instalowany w piątek tydzień temu. Co może być tego przyczyną?? Moim zdaniem wiatraczek od procesora lub zasilacz.

No to naoliw, jest taka oliwa do urządzeń przecyzyjnych.

Można dokładniej? Jakiś link.

Rozkręcasz zasilacz, lub zdejmujesz z radiatora na procku.

Wyjmujesz wiatraczek.

Zdzierasz naklejke z wiatraczka, wyciągasz plastikową zatyczke, pare kropel oliwy, wkładasz zatyczke, zaklejasz naklejką.

I montujesz na swoim miejscu.

c8e55ae889e9aabf.jpg

W większości tanich wiatraków pod naklejką nie ma zatyczki tylko od razu widać łożysko. Więc ostrożnie z tym zdzieraniem naklejki. Sugerowałbym raczej delikatnie ją odkleić i to nie do końca, kapnąć kroplę oliwki zegarmistrzowskiej (lub innej rzadkiej oliwki) i od razu z powrotem dokleić naklejkę na miejsce.

Ewentualnie możesz psiknąć od spodu wentylatora WD-40, trochę pokręcić wiatraczkiem i resztę wytrzeć papierowym ręcznikiem.

Sprawdź czy kable nie trą o wentylator.

Czym może być spowodowane to wycie?? Czy jest możliwe że coś sie pieprzy w windowsie i wyje??

O zgadywanka

Nie

Rozkręć komputer i posłuchaj co dokładnie wyje.

Wiem, że to wyje wiatraczek procesora ale nie wiem czym jest to spowodowane. Nieraz wyje i trzeba wyłączyć i później jest wszystko okey. Ale nie znam przyczyny, nic nie mieszałem w środku.

stary,“zajechany”.“rozklekotany”,zatarty.

wymieniać dalej ?? :stuck_out_tongue:

i dodam , że im wentylator mniejszy tym bardziej wyje i szybciej się zużywa bo ma bardzo wysokie obroty , jesli toto ma kilka lat - nic kombinuj tylko wywal to i kup nowy - allegro - jest tam tego ogrom w każdym rozmiarze.

Więc jaki polecicie nowy wentylatorek do tej płyty głównej ASRock P4i48(socket 478) tak do 100zł góra?

a jaki to procesor ? dokładnie podaj … za stówkę to wymienisz całe chłodzenie , jeszcze Ci zostanie.

a jakich rozmiarów masz radiator na procku?

Ja bym polecił standardowe chłodzenie Intela do Pentium 4. Bo ta podstawka 478 jest od Celeronów i Pentium. Na przykład takie coś:

http://allegro.pl/item180808777_nowy_coller_pod_p4_socket_478_fv_gw_warszawa_.html

Celeron D 2,53GHz i standardowe chłodzenie takie jak dają przy kupnie procesora(ma naklejkę Intela)

kup to: http://www.allegro.pl/item180920067__ar … et478.html i nie baw się w reanimację trupa , będzie i cicho i chłodno - to b. dobre chłodzenie.