Wycie komputera

(Misza89) #1

Mam taki problem: 2 razy (narazie) komputer podczas włączania strasznie wył. Odłączyłem zasilanie i normalnie się włączył. Przeczyściłem kompa w środku. Windows był instalowany w piątek tydzień temu. Co może być tego przyczyną?? Moim zdaniem wiatraczek od procesora lub zasilacz.

(Mztswk) #2

No to naoliw, jest taka oliwa do urządzeń przecyzyjnych.

(Misza89) #3

Można dokładniej? Jakiś link.

(Mztswk) #4

Rozkręcasz zasilacz, lub zdejmujesz z radiatora na procku.

Wyjmujesz wiatraczek.

Zdzierasz naklejke z wiatraczka, wyciągasz plastikową zatyczke, pare kropel oliwy, wkładasz zatyczke, zaklejasz naklejką.

I montujesz na swoim miejscu.

c8e55ae889e9aabf.jpg

(ak6) #5

W większości tanich wiatraków pod naklejką nie ma zatyczki tylko od razu widać łożysko. Więc ostrożnie z tym zdzieraniem naklejki. Sugerowałbym raczej delikatnie ją odkleić i to nie do końca, kapnąć kroplę oliwki zegarmistrzowskiej (lub innej rzadkiej oliwki) i od razu z powrotem dokleić naklejkę na miejsce.

(michalj82) #6

Ewentualnie możesz psiknąć od spodu wentylatora WD-40, trochę pokręcić wiatraczkiem i resztę wytrzeć papierowym ręcznikiem.

(D@widoS) #7

Sprawdź czy kable nie trą o wentylator.

(Misza89) #8

Czym może być spowodowane to wycie?? Czy jest możliwe że coś sie pieprzy w windowsie i wyje??

(Mztswk) #9

O zgadywanka

Nie

Rozkręć komputer i posłuchaj co dokładnie wyje.

(Misza89) #10

Wiem, że to wyje wiatraczek procesora ale nie wiem czym jest to spowodowane. Nieraz wyje i trzeba wyłączyć i później jest wszystko okey. Ale nie znam przyczyny, nic nie mieszałem w środku.

(D@widoS) #11

stary,"zajechany"."rozklekotany",zatarty.

wymieniać dalej ?? :stuck_out_tongue:

(system) #12

i dodam , że im wentylator mniejszy tym bardziej wyje i szybciej się zużywa bo ma bardzo wysokie obroty , jesli toto ma kilka lat - nic kombinuj tylko wywal to i kup nowy - allegro - jest tam tego ogrom w każdym rozmiarze.

(Misza89) #13

Więc jaki polecicie nowy wentylatorek do tej płyty głównej ASRock P4i48(socket 478) tak do 100zł góra?

(system) #14

a jaki to procesor ? dokładnie podaj ...... za stówkę to wymienisz całe chłodzenie , jeszcze Ci zostanie.

(Rastko1) #15

a jakich rozmiarów masz radiator na procku?

(michalj82) #16

Ja bym polecił standardowe chłodzenie Intela do Pentium 4. Bo ta podstawka 478 jest od Celeronów i Pentium. Na przykład takie coś:

http://allegro.pl/item180808777_nowy_coller_pod_p4_socket_478_fv_gw_warszawa_.html

(Misza89) #17

Celeron D 2,53GHz i standardowe chłodzenie takie jak dają przy kupnie procesora(ma naklejkę Intela)

(system) #18

kup to: http://www.allegro.pl/item180920067__ar ... et478.html i nie baw się w reanimację trupa , będzie i cicho i chłodno - to b. dobre chłodzenie.