Wycięcie braw z pliku audio

Witam.

Wycięłam z filmu muzykę lecz wciąż mam problem z wycięciem braw (jest to filmik z tańca z gwiazdami gdzie potrzebuję muzykę i słowa a niestety są tam też brawa).

 

Czy ktoś wie jakim programem mogę się tych braw pozbyć? czy jest w ogóle jakaś możliwość?

 

Pozdrawiam

A nie  prościej poszukać   czystego kawałka ?

 

Brawa wykasujesz jeżeli  nie są nałożone na muzykę np w  Audacity. Jeżeli są nałożone to możesz  wyciąć  częstotliwość  tych  braw ale  utraci  na  tym jakości   cały  utwór.

“Kawałki” z tańca z gwiazdami są raczej znane :smiley: , więc tak jak pisze poprzednik - lepiej poszukać czystego kawałka. Jeśli nie wiesz jak się nazywała jakaś piosenka możesz skorzystać z oprogramowania, które Ci to powie np. Tunatic

Znam kawałek ale nie ma go necie. Ten co leci w tancu z gwiazdami ma zupełnie inny rytm, jest wolniejszy.

Także dlatego chciałabym wyciąć te brawa

Jeśli coś się zmieniło, nie bijcie proszę. Raczej będziesz miała ciężkie zadanie - brawa są integralną częścią tego nagrania, nie osobną ścieżką, stąd będzie problem. Kiedyś widziałem tutoriale, jak usuwać np. wokal z piosenki, tu pasowałaby podobna idea na kawałku z brawami, jednak nie obywało się bez strat, czasem takich, że szkoda było słuchać tak zmieniony utwór. Ogólnie zrezygnowałbym z tego, bo bezstratnie się tego nie pozbędziesz i efekt może być daleki od tego, co planujesz.