Wycięcie obrazu w photoshop

cześć. chciałbyć wyciąć pewna osobe ze zdjęcia w programie photoshop za pomocą pióra. ale mam problem bo gdy zaczynam zaznaczac naną osobę to zaznaczony obszar robi się biały:/ jak to znienić zeby wyciąć dana osobę i wkleić do innego tła?

Użyj Filter -> Extract :smiley:

ale nie mam takiej opcji w zakładce filtr :confused:

Użyj lassa magnetycznego a nie pióra. A której wersji Photoshopa używasz ?

czy chodzi o opcję wydziel alt + ctrl + X ???

W dniu 25.07.2008 , o godzinie 20:39 został dopisany post przez dziura

ok zrobiłem ale w tej opcji nie da sie urzyć narzędzia “pióro” żeby dokładnie zaznaczyc krawedzie punktując je ;/ ??

Da się, jak wybierzesz Pióro, tam o góry masz takie 3 przyciski małe zaraz obok ikony wybranego narzędzia - Pióra, jak zatrzymasz nad nimi kursor to kolejno wyświetla się “Warstwa kształtu” (i to masz na pewno zaznaczone), “Ścieżki” a trzecie nie wiem bo mam nieaktywne xD w każdym razie kliknij na tą drugą ikonke, jakby pióro zamknięte w kwadracie - “Ścieżki” :slight_smile:

no mam tak zaznaczona ale to nic nie zmienia:/

;/ kurcze to nie wiem, a jaka wersja PS ?

7.0 CE. … jest tylko ten pisak co zaznacza na zielono ale nie ma takiego typowego pióra co by łączyło punkty;/

Jak już mówiłem zamiast pióra użyj lassa magnetycznego, które doskonale przylega do krawędzi zaznaczanej postaci, a później jak już będziesz miał zaznaczoną postać to już możesz wszystko z nią zrobić.

Jest kilka sposobów na wycięcie danego fragmentu :wink:

Jeśli jest to obiekt skomplikowany, wydziel dany fragment “Lassem” (klawisz L), a potem wytnij lub skopiuj zaznaczona warstwę. Jeśli mniej skomplikowany to użyj Lassa wielokątnego. Wtedy możesz spokojnie połączyć ja z jakimś tłem.

Albo w trybie szybkiej maski zamalowujesz dowolnym malującym / zaznaczającym narzędziem te elementy które nie mają byc zaznaczone, np. jeśli chcesz zaznaczyć osobę zamaluj wszystko prócz niej i wyłącz szybką maskę, wtedy bedzie zaznaczona.

Możesz też zamalować osobę, a potem kliknąć “Zaznacz odwrotnie” :slight_smile: