Wyciek haseł z Hotmaila - bać się?

Cześć!

Mam konto w serwisie Hotmail i wiem, że niedawno doszło do wycieku haseł. Mam jedno wspólne hasło do poczty w Hotmailu, Gmailu, Interii i w wielu innych serwisach społecznościowych. Zmiana haseł może powodować komplikacje, gdyż wiem, że nie będę w stanie zmienić haseł wszędzie - zawsze zostanie jakiś serwis w którym loguję się tylko “od święta” i po prostu będę musiał zgadywać które hasło wpisałem. To hasło którego używam obecnie jest dość nowe (hasła zmieniam średnio raz do roku).

Czy istnieje jakaś lista loginów których hasła, które zostały opublikowane?

Traktować to na poważnie i zmieniać hasła, czy po prostu to “olać”?

więc chyba nie …

Dla bezpieczeństwa zmieniłem hasło w samym Hotmailu.

Ale czy masz na to 100% pewność?

No i czy istnieje ta lista loginów, których hasła są opublikowane…?

Istnieje ale raczej na jakichś zamknietych forach dla ludzi którzy się tym bawią ; )

Nie lepiej mieć - 1 hasło do skrzynek i 1 inne hasło do portali ? Na wszelki wypadek wyłącz zapamiętywanie haseł oraz korzystaj z klawiatury wirtualnej.

Ja jestem zaszokowany tym co się przez ostatnie dni dzieje z serwisami pocztowymi. Jak może w ogóle dopuścić do czegoś takiego. Teraz planuje zmianę haseł do wszystkich kont.

Niedługo może jak zapomnimy hasło do konta to wpiszemy login w Google i nam się hasło w wynikach wyświetli. :lol:

Jeśli chodzi o GMail, ponoć hasła użytkowników, które wyciekły, zostały zresetowane. Moje nie zostało. Tak więc myślę, że wyciek mnie nie dotyczy.