Wyciek na morelach

https://news.morele.net/archive/morele0/Informacja-od-Grupy-Morelenet-na-temat-bezpieczestwa-2227.html

Drogi Kliencie,

doszło do nieuprawnionego dostępu do danych osobowych naszych Klientów: adresu e-mail, numeru telefonu, imienia i nazwiska (jeśli zostało podane) oraz hasła w postaci zaszyfrowanego ciągu znaków (hash). Istnieje ryzyko, że dotyczy to również Twoich danych. Dostęp został wykryty i zablokowany.

Nieuprawniony dostęp nie dotyczył informacji o kartach płatniczych, loginów do banków czy informacji podawanych we wnioskach ratalnych. Grupa Morele nie gromadzi tych danych (dane podawane na naszej stronie są gromadzone w bazach operatora płatności i banku).

Jakie są zagrożenia?

Twoje dane osobowe mogą być wykorzystywane do prób wyłudzeń m.in. za pośrednictwem fałszywych wiadomości sms lub dostarczania na Twój adres e-mail informacji (w tym m.in. handlowych), na które nie wyraziłeś/aś zgody. Istnieje również ryzyko rozkodowania hasła.

Głosuję za, chociaż nie jest to ciekawy temat na tle masturbacji i jakiegoś debilapawcośtam… taki jakby mało istotny bo przecież dotyczy wielu z nas :D. Tak samo jak nic nie napisali o ostatniej dużej awarii IT w ING :). PUDEL normalnie :slight_smile:

2 polubienia

Ja też dostałem takiego samego mail’a - hasło na szczęście już zmieniłem…

2 polubienia