Wyciekanie pamięci w trakcie używania FF 4

(Marek Krakus) #1

Mam taki pytanie odnośnie FF4.11-czy ktoś z was spotkał się z czymś takim.Zaczynam np.Z 4 kartami i na starcie ff bierze powiedzmy ok.200mb po używaniu jakieś 3-4 godziny rośnie do 400mb i ciągle się powiększa.Mój rekord to 0.7 Gb,potem wyłączyłem i zabawa od nowa.Porady o zmniejszeniu poboru ram zrobiłem dawno i guzik nie działa.Mam Win7 i 4 Gb ram.Chodzi mi o to że 2 opery otwarte po 7 kart w sumie razem biorą nie więcej jak 300-320 mb.Jak to w lisku ograniczyć skutecznie.Słucham i czekam na rady.

(Sawyer47) #2

Czwarta wersja Firefoksa wciąż znajduje się w fazie beta. Możliwe, że wersja, którą używasz ma wyciek pamięci - jeśli uda Ci się zreprodukować błąd, może warto go zgłosić do twórców Firefoksa?

(Marek Krakus) #3

Wiesz nr47 to nie jest błąd to jest ciągłe powiększanie zajętej pamięci przy tej samej ilości kart.To jest tylko kwestia czasu użytkowania.Wiesz próbowałem użyć ,źle użyłem optymalizatora pamięci z WinUtilities w nadziei że to powstrzyma liska.Ale to nic nie dało,dalej sobie rosła zajęta pamięć.Wiem że ff jest beta tylko czemu np.Opera Barracuda nie ma takich zachowań choć ram w operze mam na automat.

(Sawyer47) #4

Wyciek pamięci jest swego rodzaju błędem w działaniu programu - bo ciągłe zajmowanie pamięci na pewno nie jest pożądaną cechą. Jeśli dana kompilacja Firefoksa, którą masz zainstalowaną posiada wyciek pamięci to nic nie zrobisz - programiści muszą poprawić ten błąd. Jeśli potrafisz ściśle określić kiedy dochodzi do wycieku, warto zgłosić to twórcom Firefoksa, a oni to poprawią. Po to właśnie są wydania beta - aby wykryć jak najwięcej błędów i naprawić je przed stabilnym wydaniem.

(Marek Krakus) #5

Dzięki wszystkim za odpowiedź.