Wyciety plik z PenDrive

Witam.

Pisze do was z pytaniem, czy da się odzyskać wycięty plik (folder) z PenDrive albo odzyskać folder (plik) z dysku twardego po formacie ??. Sprawa wyglądała tak przed wczoraj robiłem format systemu i zgrałem folder ze zdj. i dokumentami na PenDrive. Po zainstalowaniu nowego oprogramowania wyciąłem plik z PenDrive i wkleiłem go na dysk D. Po czym zorientowałem się, miałem problemy z tym oprogramowanie, więc postanowiłem zainstalować Viste z płyty, która dostałe przy zakupie laptopa. Zapomniałem, że te zdj. co miałem na PenDrive wyciąłem zamiast skopiować i zainstalowałem to oprogramowanie mysląc, że tylko sformatuję mi się dysk z systemem, no i przez moja głupotę mam teraz problem.

Z góry dziękuję i przepraszam, ze tak poplątałem te zdania i proszę nie odsyłać mnie do innych postów, bo albo wygasły albo piszą tak, ze nie da się zrozumieć.

Jeśli nie zapisywałeś niczego na pendrive to jest bardzo duża szansa na odzyskanie tych danych właśnie z niego. Przeniesienie plików nie usuwa ich fizycznie - usuwana jest tylko informacja o tym, że takie pliki tam się znajdują a zajmowany przez nie obszar jest udostępniany do dalszego zapisu.

Użyj jakiegoś dobrego programu do odzyskiwania danych z pendrive.

:roll:

A znasz jakiś dobry program i jak usunolem cos z tego PenDrive to zle ??

Najważniejsze by po usunięciu pliku z pendrive nic na nim nie zapisywać i można spokojnie zająć się odzyskiwaniem.

Odzyskiwanych plików nie zapisuj na tym pendive.

Przeskanuj pendrive programem Recuva.

http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Prog … 13044.html

Jeżeli nie znajdzie pliku to użyj opcji Głębokie skanowanie.

Dodatkowo możesz ustawić tak:

Opcje… -> Akcje -> zaznacz: Odzyskaj strukturę katalogu

Po zakończeniu skanowania kliknij prawym na liście wyników:

Tryb widoku -> Widok drzewa

Przeskanowałem PenDrive programem o nazwie UdeleteMyFiles i znalazło mi tylko te pliki co po formatowaniu usunąłem, a ten folder co wyciąłem przed formatem mi nie znalazło. To chyba już wgl mi nie znajdzie ??

Dodane 11.03.2012 (N) 15:51

Atis dzieki Ci za ten program pomogł, ale jeszcze mam pytanie te pliki co znalazłem to mam zapisać na dysku i jak ?;p

Ważne żebyś nie zapisywał na tym pendrive.

Jeżeli odzyskujesz z pendrive to zapisz na dysku.

Zaznacz wybrane pliki i później w prawym dolnym rogu kliknij w przycisk Odzyskaj…

Następnie wskaż dysk na którym chcesz zapisać pliki i kliknij OK.

Aha jeszcze raz wielkie dzieki. A mozna kilka razy odzyskiwac ta sama rzecz i czy wszystkie pliki sie odzyskuja, czy tylko czesc ?

Możesz kilka razy odzyskiwać ten sam plik.

Czy uda się odzyskać wszystkie pliki zależy od tego, czy coś zapisywałeś na tym pendrive.

Jeżeli zapisywałeś to dane mogły zostać nadpisane, a wtedy raczej nie odzyskasz tych plików.