Wycinanie lub wymazywanie zawartości PDFów

Witam,

Mam zeskanowane kartki w formie PDFów, jednak jak to przy skanowaniu bywa na brzegach są czarne obszary. Nie chcę tracić tuszu na coś takiego, więc chciałbym się Was zapytać czy znacie jakieś programy, które pozwalają na wycięcie części PDFu lub jego wymazanie na np. biały kolor :?:

O ile nie jest zabezpieczony to spróbuj Foxit PDF Editor :slight_smile:

Ja bym zrobił tak. Używam do PDF-ów Foxit Readera i w nim jest taka ikonka obrazująca aparat fotograficzny ( zrzut ekranu ).Trzeba obrysować obszar bez tych czarnych pasów po bokach i wkleić np. do Worda…dokumenty gotowe do drukowania bez czarnych brzegów. Mówisz że jak to przy skanowaniu bywa, powstają czarne brzegi …żeby ich nie było to już podczas skanowania trzeba zaznaczyć mniejszy obszar skanowania i czarnych brzegów nie będzie. Pozdrawiam

OK, dzięki. Co prawda tam nie da się przesuwać tego obszaru do skopiowania jak nie widać całego PDFu, więc muszę go pomniejszać, no ale trudno.

No zgadza się , jak nie widać całego dokumentu w oknie Foxita …zmniejsza się go, zaznacza do skopiowania i wkleja np. do Worda a w nim z powrotem powiększa się do oryginalnej wielkość i po problemie.