Wycinanie obiektów w gimpie

Cześć jak wyciąć w gimpie np. samochód lub coś innego co niema regularnych kształtów. I czym to wyciąć?

Nożyczkami wycina mi się cały obraz :confused: piórem nie mogę też wyciąć a wykadorwać mogę ale ja chcę tylko kontury samochodu a nie jakiś kwadrat. Możecie mi opisać jak wyciąc to nożyczkami lub piórem?

zapewne jest coś typu lasso do odręcznego zaznaczania. Następnie ostrożnie jeździsz po krawędzach obiektu, ctr+c i już.

Owszem można ale trudno, dokładnie nie wytniesz tym tylko trochę postrzępione będzie. A mi chodzi by były gładkie krawędzie.

więcej dokładności Kolego. Powiększ sobie obiekt i dokładnie objeżdżaj. Następnie obczaj czy nie ma opcji “wygładź zaznaczenie”. Później możesz krawędzie troszkę potraktować rozmyciem i będzie luz. Sam program akurat tego elementu pracy za Ciebie nie zrobi.

no ok dzięki to biorę się do roboty :slight_smile:

Żadne lasso! Użyj “Tworzenie i modyfikowanie ścieżek” z zaznaczoną opcją “Projektowanie”. Klikasz w główne punkty i póżniej “dopasowujesz” opcją “EDYCJA” z włączonym wielokątem. I jak będziesz miał to zrobione to kliknij na "Utwór zaznaczenie ze ścieżki :smiley:

O dzięki Towja rada Cuba pomogła właśnie o to mi chodziło.