Wycinanie postaci w photoshop

Cześć!

Kiedy byłem u fotografa on zrobił mi zdjęcie i przeniósł na inne tło,w 5 minut.

Jak to uczynić w tak krótkim czasie?

Przy dużej wprawie się da, ja potrafię w 10-15 minut w GIMPIE…

Ja też potrafie w pare minut w PS.

Poprostu obrysowujesz postać, potem dajesz wtapianie (żeby nie wyglądało tak jak w paincie, ostre krawędzie) i wklejasz na nowe tło. Tylko trzeba mieć sprawną ręke i dobrą myszke do obrysowywania.

To:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=pho … Google&lr=

  • trenowanie :wink:

Zależy od postaci. Nie wiem czy zrobiłby to w 5 minut gdyby miał do wycięcia dziewczynę z rozwianymi włosami…

Tu macie genialny tutorial na wycinanie bardzo skomplikowanych kształtów. Nie używam gimpa ale skoro znalazłem to zapodam :slight_smile:

http://designerblog.pl/wycinanie-maska- … otutorial/

Najdokladniejsza metoda jest uzywanie Pen’toll’a. Daje najlepszy efekty nie zadne wtapianie. Fotograf pewnie robil fote na bialym tle do tego w ogromnej rozdzielczosci + do wycianania moze uzyc filtra sharpen ktory lepiej ukazuje krawedzie pod uzywa płatnych pluginow do wycinania np. Fluid Mask.

pen too l, (magnetic) lasso tool , magic wand tool albo filter-extract no i godziny treningu

właśnie z wycinaniem tłem, zawsze jest dużo problemów… Inaczej jest kiedy fotograf ma profesjonalny sprzęt.

Lustrzankę 23 mpix, kompletne studio fotograficzne, i kompa. Najłatwiej wycina się postać kiedy jest białe tło.

wtedy wystarczy znaczyć rożka aby się nam postać znaczyła i ją wklejamy na inne tło, wstydy jest to banalna sprawa ;p

ale po wycięciu daj border na jakieś 7px i daj delete bo będzie wyglądać źle :stuck_out_tongue:

Z tego co pamiętam od pewnego grafika to nie białe a niebieskie tło jest najlepsze do wycinania postaci. Biały to mieszanka RGB w identycznych proporcjach a niebieski sam w sobie nie zawiera innej barwy. Ot taka ciekawostka :wink:

punkomuzykant , więc jakie tło jet najlepsze?

Powiem tak. Ja to słyszałem od grafika który zajmuje się tym profesjonalnie i tyle w temacie. Od siebie mogę dodać tylko tyle że myślę że ma to sens bo jakby nie spojrzeć przy użyciu np “magicznej różdżki” w photoshopie wybierasz tolerancję kolorów a do białego pasuje więcej barw niż do niebieskiego który sam w sobie niema innej barwy ;/ Potwierdzić tego nie mogę bo nigdzie nie trafiłem na konkretne materiały w tym temacie :stuck_out_tongue:

Tło z kolorem, który nie występuje w obiekcie fotografowanym.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Blue_box

aa ciekawe, ciekawe nawet o tym nie wiedziałem ;p

lepiej użyć maski niż różdżki. To taka mała dygresja do tematu…

Kfitu fitu pierniczenie … Niebieskie tło kiedy NIE BĘDZIE NA NIM żadnych cienii, a jego kolor to Cyjan, to wtedy mamy jednolity kolor, inne odcienie to już mieszanina … podstawowe kolory w druku czy projektowaniu to nadal CMYK …

Wracając do tematu najlepiej za pomocą maski.

Wtapianie tylko “pogorszy sytuację” będziemy mieli miękkie jak nie wiem co, krawędzie -> syf (IMO)

Jeżeli wycinamy manualnie, lepiej użyć pentool’a.

Jeżeli chodzi o tło, to byle by konrastowało z samą postacią :slight_smile:

Inny sposób to jeżeli mamy w miarę jednolite tło, a postać nie ma jakichś bójnych włosów itd, to background eraser i później małe poprawki, powinno szybko się udać “wyciąć” postać.

Biały to max RGB ale podczas wyświetlania na monitorach/tv

Chyba czysty cyjan ale w CMYK ;]

Do wycinania można użyć wszystkiego, włącznie z zaznaczaniem kolorów czy Fluid mask, z doświadczenia wiem jednak, że rysowania piórkiem nic nie zastąpi :slight_smile:

O ile się nie mylę od wersji 6, photoshop posiada narzędzie do tego celu. Extract

Extract - Wydziel jest dobre, ale do poszarpanych krawędzi, im bardziej poszarpane tym lepiej.