Wycinanie Reklam i łączenie filmów

Witam, mam na dysku dużo filmów nagranych z telewizji. Chciałbym wyciąć z nich reklamy. Mam też filmy nagrane w kilku częściach i chciał bym je złączyć. Filmy zostały nagrane programem ProgDvb w formacie MPEG.

Czy jest jakiś program który by to zrobił. Testowałem VirtualDub, TMPGEnc i MPEG Streamclip ale żaden z nich nie mógł tego zrobić.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Zobacz ten

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … eoSpin+2.0

Nie działa :frowning: .

Osobiście nie znam lepszych programów niż te wymienione. Chyba, że jakieś płatne, ale w tych w ogóle się nie orientuję.

Chyba będziesz musiał przekonwertować Format Factory bądź MediaCoder’em i wtedy przerabiać.

Hmm… DVBcut albo może TSSplitter.

Ewentualnie można zmienić na ‘zwykły’ MPEG-PS za pomocą PVAStrumento i edytować np. w Avidemux.

Nic z tego.

Jeśli materiał źródłowy jest zapisany w MPEG-2 (koniecznie 720x576 lub 704x576) to oczywiście najlepszym narzędziem są aplikacje TMPGEnc:

TMPGEnc3XP - konwersja innych formatów na MPEG-2 - ale można zastosować freeware: Any Video Converter - konwertuje również rm i flv

TMPGEncMPEGEditor - Ten edytor pozwala na wycinanie i montaż sekwencji MPEG-2 lub mpeg-1 i zapisywanie w takim samym formacie

TMPGEncDVDAuthor16 - pozwala na wycinanie i montaż sekwencji mpeg-1 lub MPEG-2 oraz DVD, tworzenie menu i zapisywanie w formacie DVD (czyli IFO i VOB)

Jeśli materiałem źródłowym jest pełne DVD: (IFO i VOB) to do obcinania fragmentów nadaje się doskonale freeware: DVD Shrink 3.2

Po zmontowaniu materiału dobrze jest go oczyścić przez zdemuxowanie (wyodrębnienie ścieżek video, audio, subpicture a nawet telegazetę)

Do tego najlepszy jest freeware: ProjectX.jar pracujący na javie, który doskonale zachowuje synchronizację obrazu i dźwięku.

No i na koniec ponowne zmultiplexowanie za pomocą TMPGEncDVDAuthor16 lub innego programu do DVDAuthoringu.

Ponieważ TMPGEnc jest programem płatnym to jeśli nie posiadasz takiego można ręcznie zmultiplexować ścieżki bezpłatnym IFOEdit.