Wycinanie "stałego" obszaru z screenów

Mam 100 screenów całego pulpitu,

i chciałbym z wszystkich screenów wyciąć stały obszar,

mianowicie “obszar z virtual pc”,

ułożenie okna “virtual pc” jest takie same na wszystkich screenach.

I teraz mam pytanie jak to wyciąć żeby wszystkie screeny były równe?

Używam Windows 7 i jest tam narzędzie “wycinanie” ale niestety musiał bym ręcznie zaznaczyć obszar w każdym screenie i wyszło by to nierówno?

Można to zrobić jakimś programem?

Proszę o pomoc :slight_smile:

Spróbuj IrfanView. W programie zakreślasz myszką (lewy klawisz) obszar do wycięcia, wciskasz Shift+C i ustalasz stały zakres zaznaczenia (możesz skorygować wymiary obszaru itp.). Na każdym kolejnym screenie wciskasz od razu kombinację Shift+C, dalej Enter, potem Ctrl+X i skopiowany wycinek możesz wkleić do innego dowolnego programu albo do Irfana i zapisać.

Niestety ale jak na kolejnym screenie wduszę ctrl+c lub ctrl+x to kopiuje mi cały kolejny screen :frowning:

Tak jak napisałem, na pierwszym screenie zaznaczasz myszką obszar wycinania aby zdefiniować jego położenie, następnie Shift+C aby zachować parametry obszaru. Na każdym kolejnym screenie, zaczynasz od przywołania obszaru wycinania kombinacją Shift+C, potem enter i kopiowanie lub wycinanie.

Po twoim poście spróbowałem opisanego przeze mnie sposobu i wszystko działa jak należy.

Działa, Dziękuję za Pomoc :slight_smile: źle dusiłem klawisze, ctrt zamiast shift