Wycinek i szkic, tuż po zrzucie ekranowym

W domu mam problem z komputerem. Mam zainstalowany Windows 10 Pro x64 i nie mogę skorzystać z opcji wycinania printscreenów. Chodzi o to że klikając w Win10 klawisz Print Screen mamy możliwość wywołania paska zaznaczenia a po jego wykonaniu, uruchamia się aplikacja Wycinek i Szkic.

Problem jest jednak taki że w domu nic mi się takiego nie uruchamia a zapisany zrzut mam tylko w pamięci podręcznej. Jak to naprawić ?

PS: Nie liczę na zamienniki czy zapisywanie całego zrzutu ekranu za pomocą skrótów klawiszowych… po prostu chciałbym po kliknięciu w przycisk i zainicjowaniu interesującego mnie obrębu, automatycznie uruchamiał się program Wycinek i Szkic.

może głupie pytanie - czy na obu stacjach masz taką samą wersję Windowsa. Pytam, bo w pracy posiadam poprzedni update Windowsa i nie mam np niektórych funkcji bądź są okrojone (Win + G, Win+Ctrl+S).

Tak, mam to samo.
@anon77365263 może masz wersję z N, to musisz dociągnąć Media Packa.

@lordjahu nope, na obu mam wersje Pro, no ale to w takim razie z mojej strony nie było pytania. btw, sprawdziłem teraz na lapku Win+G to robi tylko zrzut ekranu, niestety w domu będę dopiero jutro więc nie zobaczę jak to teraz wygląda na nowszym update.

Może najpierw sprawdż w Ustawieniach, czy w Ułatwieniach dostępu po kliknięciu Klawiatura masz zaznaczoną opcję Użyj klawisza PrtScn, aby otworzyć wycinanie ekranu.

Pałowałem się do tego czasu …
Miałem wyłączone powiadomienia :frowning: