Wyciszanie dysku - pytanie

Z racji tego że mam nowe chłodzenie, ciche, pozostaje sprawa dysku Seagate Barracuda 250 GB 7200.10. Mam taki pomysł, że odkręcę go od obudowy i położę na kawałku karimaty na dole obudowy przy wentylatorze 80mm z przodu obudowy. Chciałem sie dowiedzieć w jaki sposób położyć dysk żeby go wyciszyć i żeby jednocześnie się nie grzał i czy to bezpieczne. Pozdrawiam :slight_smile: (moja obudowa to ModeCom Step 307) .

źle zadane pytanie dysk nie powinien leżeć inaczej niż elektroniką do podłoża (każda inna pozycja skraca żywotność dysku). wystarczy że go położysz na gąbce lub innym miękkim materiale i będzie ok.

póki nie będziesz kopal w obudowę to bezpieczne od lat u mnie dyski leżą na dole obudowy :slight_smile: nigdy ich nie wkręcam ze względu na wibracje…

Ale czy mogę położyć na kawałku karimaty, lub może kawałkiem pościeli etc. (gąbki nie mam niepotrzebnej :p)

możesz to nie są przewodniki elektryczne… :stuck_out_tongue:

A jak z temperatura? Obecnie mam 32*C

bardzo dobra ja mam blisko 50stopni i nie narzekam dysk stabilnie pracuje już kilka miesięcy :-).

Elektronika w tym dysku ma bezpośredni nawiew, ale muszę go wyciszyć bo wszystko chodzi tak cicho a to tak głośno i nie raz sie przestraszyłem tym chroboczeniem xD

są specjalne kieszenie na dysk które go wyciszają

Dałem dysk na karimate, przed wentylatorem i oto wynik temperatury Dysku, procesora i grafiki po 15 minutach od uruchomienia i włączonej Mozilli, GG, Tlen i Winamp:

beztytuugc6.jpg

Złączono Posta : 08.09.2007 (Sob) 10:21

Dobrze? :stuck_out_tongue:

Ja mam podobny problem. Mam dysk Seagate ST3250620AS 250GB i chrobocze a mnie to troche wnerwia a temperatura dysku to 41st w idle. Czyli zamiast wkładać go w miejsce na dysk to lepiej go położyć na dole obudowy na jakieś gąbce czy czymś miękkim? Czy po tym mi temperatura spadnie?

Najlepiej dać przy krawędzich dysku gąbki, nie bezpośrednio bo temperatura wzrośnie. Nie nalezy dysku położyć i żeby zakryło całą elektornike, musi byś miejsce na świerze powietrze.

nie lepiej kupić http://www.allegro.pl/item231279559_kieszen_hdd_tracer_trh_10kpf_pavis_biala_wiatrak.html ??

lub jeśli na SATA to http://www.allegro.pl/item229981486_kieszen_hdd_sata_150_z_wetylatorem_nowa.html

niż kombinować z gąbkami ??

Chodzi o najtańsze sposoby, domowe, a nie… poza tym firma Tracer wyrabia rzeczy kiepskiej jakości.

to co podałem to tylko przykłady można poszukać innych firm a pozatym tu masz pewność że nic sie nie stanie a ta kieseń tracera kiedyś miałęm i tem spadła o jakieś 8-10 stopni fakt faktkm że co pół roku wentylator do wymiany ale jest to koszt rzędu 5 zł

Ehh, ja nie chce chłodzenia do dysku tylko wyciszenia do tego. Naucz ty sie czytać. Nie prosiłem o żadne kieszenie etc bo nie mam na taki syf miejsca ani chęci wydawania pieniedzy. Położyłem ostatecznie na karimacie i wszystko jest ok.

no tak ale te kieszenie nie tylko chłądza jak bys czytałto byś widział że także wytłumiają prace dysku no ale jesli wolisz gąbki to jak chcesz to była tylko propozycja

Nie gąbki tylko karimate za 5 zł :slight_smile:

Złączono Posta : 08.09.2007 (Sob) 12:53

A na chłodzenie nie narzekam bo mam 31*C z palcem w D. :smiley: