Wyciszanie dysku - pytanie

(system) #1

Z racji tego że mam nowe chłodzenie, ciche, pozostaje sprawa dysku Seagate Barracuda 250 GB 7200.10. Mam taki pomysł, że odkręcę go od obudowy i położę na kawałku karimaty na dole obudowy przy wentylatorze 80mm z przodu obudowy. Chciałem sie dowiedzieć w jaki sposób położyć dysk żeby go wyciszyć i żeby jednocześnie się nie grzał i czy to bezpieczne. Pozdrawiam :slight_smile: (moja obudowa to ModeCom Step 307) .

(system) #2

źle zadane pytanie dysk nie powinien leżeć inaczej niż elektroniką do podłoża (każda inna pozycja skraca żywotność dysku). wystarczy że go położysz na gąbce lub innym miękkim materiale i będzie ok.

póki nie będziesz kopal w obudowę to bezpieczne od lat u mnie dyski leżą na dole obudowy :slight_smile: nigdy ich nie wkręcam ze względu na wibracje...

(system) #3

Ale czy mogę położyć na kawałku karimaty, lub może kawałkiem pościeli etc. (gąbki nie mam niepotrzebnej :p)

(system) #4

możesz to nie są przewodniki elektryczne... :stuck_out_tongue:

(system) #5

A jak z temperatura? Obecnie mam 32*C

(system) #6

bardzo dobra ja mam blisko 50stopni i nie narzekam dysk stabilnie pracuje już kilka miesięcy :-).

(system) #7

Elektronika w tym dysku ma bezpośredni nawiew, ale muszę go wyciszyć bo wszystko chodzi tak cicho a to tak głośno i nie raz sie przestraszyłem tym chroboczeniem xD

(Mattatg) #8

są specjalne kieszenie na dysk które go wyciszają

(system) #9

Dałem dysk na karimate, przed wentylatorem i oto wynik temperatury Dysku, procesora i grafiki po 15 minutach od uruchomienia i włączonej Mozilli, GG, Tlen i Winamp:

beztytuugc6.jpg

Złączono Posta : 08.09.2007 (Sob) 10:21

Dobrze? :stuck_out_tongue:

(Mateusz06) #10

Ja mam podobny problem. Mam dysk Seagate ST3250620AS 250GB i chrobocze a mnie to troche wnerwia a temperatura dysku to 41st w idle. Czyli zamiast wkładać go w miejsce na dysk to lepiej go położyć na dole obudowy na jakieś gąbce czy czymś miękkim? Czy po tym mi temperatura spadnie?

(system) #11

Najlepiej dać przy krawędzich dysku gąbki, nie bezpośrednio bo temperatura wzrośnie. Nie nalezy dysku położyć i żeby zakryło całą elektornike, musi byś miejsce na świerze powietrze.

(Mattatg) #12

nie lepiej kupić http://www.allegro.pl/item231279559_kieszen_hdd_tracer_trh_10kpf_pavis_biala_wiatrak.html ??

lub jeśli na SATA to http://www.allegro.pl/item229981486_kieszen_hdd_sata_150_z_wetylatorem_nowa.html

niż kombinować z gąbkami ??

(system) #13

Chodzi o najtańsze sposoby, domowe, a nie... poza tym firma Tracer wyrabia rzeczy kiepskiej jakości.

(Mattatg) #14

to co podałem to tylko przykłady można poszukać innych firm a pozatym tu masz pewność że nic sie nie stanie a ta kieseń tracera kiedyś miałęm i tem spadła o jakieś 8-10 stopni fakt faktkm że co pół roku wentylator do wymiany ale jest to koszt rzędu 5 zł

(system) #15

Ehh, ja nie chce chłodzenia do dysku tylko wyciszenia do tego. Naucz ty sie czytać. Nie prosiłem o żadne kieszenie etc bo nie mam na taki syf miejsca ani chęci wydawania pieniedzy. Położyłem ostatecznie na karimacie i wszystko jest ok.

(Mattatg) #16

no tak ale te kieszenie nie tylko chłądza jak bys czytałto byś widział że także wytłumiają prace dysku no ale jesli wolisz gąbki to jak chcesz to była tylko propozycja

(system) #17

Nie gąbki tylko karimate za 5 zł :slight_smile:

Złączono Posta : 08.09.2007 (Sob) 12:53

A na chłodzenie nie narzekam bo mam 31*C z palcem w D. :smiley: