Wyciszanie dźwięku podczas korzystania z mikrofonu

Witam wszystkich,

od jakiegoś czasu zauważyłem że po podłączeniu mikrofonu do mojego PC, pojawia się problem z dźwiękiem.

Otóż po pewnym czasie głośniki stereo “wyłączają się”. Tzn. np leci muzyka, według miksera systemowego (Win7) pokazywane jest że dźwięk jest odtwarzany, ale go nie słychać, głośniki tylko lekko szumią a po za tym cisza (jeśli nagram “niesłyszalny” dźwięk przez stereo miksa, zapisze, odłącze mikrofon i zresetuje kompa to okazuje się że wszystko ładnie się nagrało O_o.

Natomiast jeśli zaznaczę opcje nasłuchiwania mikrofonu to jest faktycznie słyszalny przez głośnik, ale muzyka czy dźwięki systemowe są wyciszone (mino że mikser pokazuje że wszystko jest ok).

Chciałbym jeszcze dodać że posiadam monitor z pseudogłośnikiem podłączony cyfrowo (HDmi) i gdy ów monitor ustawie jako urządzenie domyślne to mimo podłączonego mikrofonu, wszystkie dźwięki są odtwarzane (i nasłuchu i muzyka) …ale z sekundowym opóźnieniem co bardzo drażni i wybija z rytmu :confused:

Wygląda na to że problem siedzi w gnieździe minijack

Moja karta dźwiękowa to: Realtek High Definition Audio (oprócz tego jeszcze ATI High Definition Audio Device)

Windows 7

z góry dzięki za odp :wink:

ZimnyBrowar ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.