Wyciszanie kompa

Mam pytanie czym i jak można wyciszyć kompa. Mam 2 dyski no i troche ten dźwięk mi przeszkadza. Kolega mi mówił żeby sobie wyczyszczyć wiatrak od procesora odkurzaczem ( przedmuchać sobie ), a dyski to żeby sobie kupić jakąś matę korkową pod obudowę i na jedną ze ścianek obudowy przez którą nie ma obiegu powietrza. Podajcie jakieś linki lub porady… Dziękuje… :slight_smile: :smiley:

P.S. Macie może jakieś sprawdzone porady… związane z wyciszaniem sprzętu… :? :?

Wolałbym już ten hałas od temperatury, która później wzrośnie :expressionless:

Jeśli tak przeszkadzają Ci dyski, kup sobie w sklepie chemicznym gąbkę do mycia, wytnij z niej paseczki długie na bok dysku i grube na 5mm, przyklej sobie je taśmą dwustronną na boki i tak przykręć. Nie będzie hałasu ze strony dysków. Jeśli masz ATX, umieść dyski na samym dole, ale zachowaj odstęp co najmniej jednego miejsca.

Co do wiatraczka, to polecam po prostu rozbroić wszystko, radiator przeczyścić spirytusem i papierem, to samo z wiatraczkiem. Możesz również tu dla lepszego odprowadzania ciepła nałożyć pastę termoprzewodzącą. Jeśli masz w miarę wysłużony zasilacz, zrób to samo z wiatrakiem w nim.

I jedna zasada: lepiej mieć głośniej, niż cieplej :wink:

100% racja - a jak bardzo chcesz wyciszyć to chyba najlepsza będzie wełna mineralna :smiley:

załóż maty kokrkowe, lub wytłumiające, do tego z dwa wentyle 80x80 przerobione na 5V, żeby chłodno w obudowie było i bedzie gicior :slight_smile: