Wyciszanie komputera, maty guma+filc

Mogłeś prysnąć na czarno to wszystko :slight_smile:

HDD na realu wyglądają tak

99776080c1ab1c44m.jpg

w czerwonym kółku zaznaczyłem sterczące “półki” na których leży pierwszy dysk (odizolowany paskami filcu i gumy), ten dysk wyżej już spoczywa swobodnie na poprzednim. temperatury wzrosły nie znacznie przy normalnej prazy ~3*C, w stresie jeszcze nie sprawdzałem, ale teraz mają 38* i 41* wiec specjalnego grzania się nie spodziewam

mogłem prysnąć maty na czarno zanim zacząłem cokolwiek robić, jak się pewnie domyślacie wpadłem na ten pomysł po fakcie dokonanym :wink:

Faktycznie przyzwoite temperaturki. Niezła robota.

Dzięki. Z takim kożuchem zima mi nie straszna :wink: Teraz tylko czekam na nową nagrywarkę (od ubiegłej środy… ) i może w końcu będę mógł przestać grzebać w tym kompie.

Znikam na mecz, pozdrawiam! JBC służę radą co do “ocieplania” komputera :wink:

przyzwoite temp ale czego? bo nie dysków, moje teraz z 92 mm wentylem na nie wiejącym (ok 1500rpm) mają temp. 27 i 28 st. C.

Jak zobaczyłem twoje dyski lukaszek to się przeraziłem jak można w taki kożuszek ubrać dyski? Nie możesz ich (dyski) rozdzielić chociaż jedną zatoką.

Temp poniżej 40stopni wyraźnie są w porządku.

ale ja nie chcę. wszystkie te manewry były po to by wyeliminować drgania i nadmierny hałas, jeśli je przedzielę zatoką to muszę znowu się bawić w oklejanie itp. a wibracje i tak mogą wrócić na obudowę. Na chwilę obecną mam 35*C na jednym i 38*C na drugim przy temp otoczenia 22*C. Ten cieplejszy dysk, co prawda wolno, ale pracuje non stop zapisując dane z internetu. Jak na takie warunki temperatury są świetne i nie mam zamiaru się tym przejmować, a to jak to wygląda tym bardziej mam daleko w czterech literach :stuck_out_tongue: Wszystko jest zamknięte w obudowie i jeśli temp są OK to liczy się komfort użytkowania.

nie daleko a głęboko w 4 literach, nie to że wiem :? ale tak mi się wydaje.

ja bym jednak je rozdzielił.

Podaj ogólny koszt i czy było wato.

Jakby ten dolny przełożył do niższej zatoki a ten górny z taką samą gumą mniej więcej tak jak jest to temp. dolnego dysku by spadła pare stopni.

możliwe, ale szczerze mówiąc nie zależy mi już tak bardzo. Ten dysk ma około 4-5 lat i te kilka stopni go nie zbawi, może się pobawię w wolnej chwili i je trochę obskóruje z tego kożucha i sprawdzę jak sie zachowują. Najwcześniej w połowie lipca mi wypadnie taka wolna chwila:P. na razie jestem zadowolony

A co do kosztów to łącznie z przesyłkami wyszło poniżej 50zł, efekty jak nadmieniłem w pierwszym poście są znaczne, zwłaszcza podczas grania lub obliczeń. Czy warto było? Było. Chociażby dla satysfakcji zrobienia czegoś niecodziennego i nie spotykanego