Wyciszanie pracy komputera

Czy istnieje jakas rzecz ktora moze usunąć albo zmniejszyc szumienie komputera??

Bardzo mi to przeszkadza, gdy mam komputer włączony w nocy…

prosze o pomoc

Możesz wymienić zasilacz na jakiś super cichy, podobnie wiatrak na procku …ścianki obudowy możesz wyciszyć korkiem, styropianem …ewentualnie kupić maty wyciszające. Poszukaj na google jest sporo na ten temat. :wink:

Speed Fan - do zmniejszania prędkości obrotowej wiatraczków - sam używam - dobrze ustawiony chodzi świetnie. Tylko uważaj! Oczywiście kontroluje wiatraczki odpowiednio podłączone (mi tylko procesorowy, zasilacza nie tyka, ale i tak działa dużo ciszej)

Jest prostszy sposób: do tego potrzebujesz nożyce do cięcia blachy.

Rozłączyć musisz wszystko i zabrać się za wycinanie blachy z kratki zasilacza.

To w głównej mierze odpowiada za zawirowania strug powietrza i za szumienie komputera.

Sposób ze zmianą szybkości wiatraczków nie jest najlepszy moim zdaniem za dużo ryzykujesz

:smiley:

Usunięto pogrubienie i kolor zielony :twisted:

boczi

jaką masz prędkość wiatraka na procesorze-powyżej 3000-jest dobrze

-zastosuj SpeedFana-czy działa sprawdż strzałkami i obserwuj

efekty

ew wymoeń wiatrak na cichszy

itp

Spróbuj wentylator Ninja na procka - z małym obciążeniem może chodzić bez wentyla. Niestety bezgłośny komputer jest drogi - należy go pod kontem hałasu kompletować. Najlepiej używać elementów z pasywnym chłodzeniem, obudowę wybrać z wentylami 12 cm, pasywnie chłodzona płyta główna i karta graficzna, Ninja na Core 2 Duo. Sam to przerabiałem - gdy w komputerze najbardziej hałasował dysk twardy to padł mi pasywny zasilacz, a Tagan to już nie to…:mrgreen:

Daruj sobie,

to nie dział Na Luzie.

Znajomy wymyślił jeszcze coś innego, a mianowicie komp w sąsiednim pokoju. Obok jego pokoju jest jeden pokój wolny, wsadził tam kompa a do siebie pociągnął tylko kabel do monitora, przedłużacz USB z HUBem na końcu do którego znowu podłączył klawiature, mysz, joya oraz napęd DVD. Trochę to dziwnie brzmi ale jeśli kable nie będą dłuższe niż 10 metrów to gra jest warta świeczki. :o

Warto zajrzeć tutaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=49059