Wyciszanie szumów

witam mam taki problem: nagrałem pewne nagrainie mikrofonem jednak później okazało się że mikrofon ma wadę fabryczną. Podczas całego nagrania był szum stały nie zmieniający sie. Jakim programem moge go wyciąć słyszałem o programie któremu pokazuje sie urywek szumu i on wykasowywuje go z całego nagrania. Prosze o link do programu i mała instrukcje jak to zrobic z gory dzieki!

Tym to zrobisz: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=52&id=662

Wybierasz plik z nagraniem, zaznaczasz go całego. Następnie w ktorychś opcjach, nie pamiętam już gdzie, jest opcja wyciszania szumu. Problem jest tylko taki, że po redukcji szumów (w jakimkolwiek nagraniu, dźwięk staje się dosyć nienaturalny, ale spróbować warto).

Efekty > Odszumiacz , było o tym już tu: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36121

…Jak to zauważył Sebastian, efekty takiego odszumienia mogą być niezadowalające - tak już się składa, że filtry odszumiające metodzie tzw. bramkowania.

Bramkowanie, czyli zwyczajnie obcinania pewnego zakresu częstotliwości wykraczających poza zadany próg tolerancji -…można zatem stracić przy tym dodatkowo pewną część właściwych wartości.

Wszystko tu zależy od precyzji filtrowania - niestety Audacity jest pod tym względem dosyć ograniczony :?

Do nieco bardziej zaawansowanego odszumiania polecić tu mogę program GoldWave (shareware - jednak w pełni funkcjonalny) …albo nawet Sony SoundForge

W GoldWave przydatne tu narzędzia, to:

Effect > Filter > Noise Reduction

Effect > Filter > Bandpass / Stop