Wyciszenie procesora

Ponieważ wiatrak od procesora dosyć mocno hałasuje przy obciążeniu ( edycja wideo, gry itp… ) AMD Phenom II X4 965 3.4 Ghz

amd_phenom_ii_x4_965_3.4_ghz

amd_phenom_ii_x4_965_3.4_ghz

Wyciszę go czymś takim?

ARCTIC COOLING Freezer 13?

Ktoś może go montował u siebie?

Kupiłeś to chłodzenie czy dopiero zamierzasz (ile masz na chlodzenie)?

Jaką szerokość ma obudowa?

Mam tergo proca i go wyciszyłem, właściwie za free :smiley: Kupujesz tylko wentylator o średnicy 6 cm i po sprawie, jak coś to zrobię zdjęcia jak się to wymienia. Wrzuciłem od AMD Athlon II X2 250, cisza, a temperatury takie same, no może +2 ale on i tak się mało grzeje (przynajmniej mi :D)

chłodzenie = 95,99 zł

wentylator = jakieś 20 zł

a efekt ten sam, no chyba, że masz problemy z temperaturą, ale wątpię, bo mi przy OC @ 3,7 GHz mam jeszcze duży zapas do granicy bezpieczeństwa czyli 65 stopni :slight_smile:

Na pewno trochę wyciszysz, ale lepiej poszukaj czegoś z wentylatorami w rozmiarze 12 lub 14 (jeżeli nie podkręcasz procesora, to pewnie każdy wystarczy). Sam mam ten procesor i wiem że to chłodzenie potrafi nieźle wyć. Ze swojej strony polecam Ci Scythe Grand Kama Cross. Z tego chłodzenia byłem bardzo zadowolony, ale padł wentylator w czasie gwarancji i komputronik zwrócił mi kasę. Teraz mam Alpenföhn Himalaya, ale do tego potrzeba szeroką obudowę. Wentylator wymieniałem kierując się głównie poziomem głośności.

Te chłodzenie ładnie wyciszy, jest lepsze niż te co teraz jest posiadane, chyba że chce się zaoszczędzić trochę PLN to można pomyśleć o SPARTAN PRO HE924, jest tańszy i jest bezpośredni styk rurek cieplnych z CPU. Jest też mocowanie na dodatkowy wiatrak jak by jeden był za mało.

Dopiero pomyślałem o możliwości wyciszenia. W sumie to żona gra i mi zagłusza konsolę :>

Do powiedzmy tak 150zł coś się znajdzie?

Choć procesora nie będę kręcił więc generalnie jeżeli za 100 zł uzyskam ten sam efekt to nie widzę sensu wydawać więcej kasy - w sumie może ważne jeszcze to żeby łatwo szło to zainstalować - ten co podałem link na preaplikowaną pastę zdaje się?

Zastanawiałem się też nad jego edycją “pro” ew może ZALMAN CNPS10X OPTIMA 1155 1366 AM3 FM1

Dziękuję za odpowiedzi, poczytam jeszcze o tych podanych przez was więcej - choć często opinie np na morele są takie że cichy ale przy większych obrotach głośny :>

Za ok 100zł masz jeszcze SilentiumPC Fera Pro HE1224 ma wentylator 120mm więc powinien być cichszy (musisz sprawdzić czy zmieści się do obudowy i ma trochę trudniejszy montaż).

Ostatecznie zdecydowałem się na montaż SPARTAN PRO HE924 i różnica jest kolosalna - komputer przestał “wyć”. Oczywiście jest słyszalny, ale napewno już nie bardziej hałas który generują wiatraki z przodu komputera, na karcie graficznej, z tyłu oraz od zasilacza - generalnie jestem bardzo zadowolony z efektu (na tyle że przy normalnym przeglądaniu www zaczał mnie wkurzać hałas xboxa :> )

Z montażem na procesorze amd nie było żadnych problemów - nie wyciągałem płyty ani nic, chłodzenie nie zawadza o pamięć.

Muszę jedynie dodać że wiatrak zamontowany w piątek wytrzymał do niedzieli wieczór, a potem przestał działać, na szczęście Panowie z firmy pcprojekt.pl gdzie go kupiłem wymienili mi go od ręki i póki co chodzi :slight_smile:

I gites. O to chyba ch(ł)odzi? :wink:

Miałeś jakieś problemy z montażem tego chłodzenia na AM3? Czy wszystko trzyma się stabilnie, nie ugina płyty? Wiesz sam bym musiał do swojego FX taki wentylator kupić, A jakie masz jeszcze temp. w stresie i idle?

Adamok te chłodzenie nie jest takie ciężkie by aż ugiąć płytę waży tylko 310 g.

sama_przegladarka

wlaczony_prime95

Z montażem 0 problemów - znaczy może troszkę bałem się wywierać taki nacisk na procesor przy zakładaniu / zaciskaniu tego metalowego stelaża ale chyba się udało (tzn mam nadzieję że nie dlatego oddaję jutro kompa do serwisu :slight_smile:

Natomiast czy sie płyta ugina? Cóż a to się tak da? znaczy przecież jest przykręcona kilkoma śrubkami do obudowy, procek jest w środku a podstawka jest na 4 śrubach więc kurczę chyba z parę kilo by to musiało ważyć żeby coś wyginać :slight_smile: ?