Wyciszenie szumu z kamery na filmie

(Spaczek) #1

Witam nie wiedziałem gdzie zacząć ten temat więc dałem go tu.

Mam problem muszę usunąć szum kamery z filmu kręconego kamerą z kasetą i nie wiem jak usunąć ten szum jeśli by ktoś wiedział jak albo znał jakiś program do takiej obróbki to proszę pisać.

Ps. proszę nie usuwać wątku

(Miszkurka2000) #2

W mojej kamerze jedynym sposobem (bardzo skutecznym) było zastosowanie zewnętrznego mikrofonu podczas nagrywania. Dźwięk jest super, bez porównania z wbudowanym mikrofonem. A usuniecie szumu z juz nagranego filmu jestt mozliwe poprzez zastosowanie filtrów w programie do obróbki wideo ale to oczywiście kosztem dźwięku w całym filmie.

(Spaczek) #3

a możesz polecić jakiś program ??

(Miszkurka2000) #4
  • CyberLink Power Director 6.0

• Magix Movie Edit Pro 12 (Magix Video deLuxe 12 PL)

• Pinnacle Studio 11 Plus

• Ulead VideoStudio 11 Plus PL

(Sahara 84) #5

Aby nie robić kolejnego topica opiszę też swój problem. Nagrywam dźwięk zewnętrznie do mp4 niestety przy silnym natężeniu dźwięku oraz przesterach całość jest chropowata, charczy, a szum nie do zniesienia. polećcie jakiś program, za pomocą którego można zlikwidować te brzydkie efekty uboczne :slight_smile:

Myślałem nad http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... talyst+2.1 ale czy to coś zmieni?

Plik jest nagrany w 32kb/s a samo podniesienie go do 320kb/s spowoduje tylko zwiększenie jego rozmiaru. Da rade zrobić aby był czystym i "ładnym" plikiem?

Pozdrawiam !