Wyciszenie wentylatora w pc

Jako, że lubię pograć wieczorem w jakieś gry, to za każdym razem, denerwuje mnie jedna rzecz, a mianowicie wentylator w pc, który troszku głośno chodzi, a to raczej nie jest przyjemne, gdy w całym pokoju słychać głośne chodzenie wentylatora. Zastanawiam się nad rozebraniem wentylatora i przeczyścić go troszku. Tylko pytanie. Czyszczenie

wentylatora pomoże chociaż trochę zminimalizować głośne chodzenie?

Hej,

Jeśli wentylator jest zakurzony i brudny, to czyszczenie może przynieść poprawę. Jeśli natomiast odgłosy generowane są przez uszkodzone bądź zużyte łożysko, to czyszczenie niestety nie da niemalże nic.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej

Wentylator bez problemowo udało się wyciągnąć z obudowy blaszaka, natomiast był już problem z rozebraniem wentylatora (jakieś zaczepy czy coś). Tak więc, zrezygnowałem z dalszego rozbierania wentylatora. Ale, dało się zauważyć, że wentylator jest “ostro zasyfiony” co dla mnie jest niedopuszczane, że tak zostanie z syfem. Udało się zdjęcie zrobić.

13645664050322453131_thumb.jpg

Pod tą naklejką na wentylatorze, znajduje się bolec i jakieś zaczepy, które można zdemontować (nie widzę zaczepów) i przez taką opcję dostać się do środka. Mnie nie udało się dostać do środka.

EDYTUJĘ: Jeszcze jedno pytanie w sprawie wentylatora. Zauważyłem, że po wyciągnięciu wentylatora z obudowy, wentylator chodził luźno (skoki góra dół). Czy to jest normalne? Troszku mnie to też zastanawia.

_____________________________________________________________________________________

Poprawione. :slight_smile:

Tak

I samego wentylatora NIE rozbierasz, tylko jak trzeba (chodzi głośno),dajesz kroplę oleju maszynowego lub silnikowego na oś wentylatora pod naklejką.