Wycofanie się z przeniesienia nr do mix w T-Mobile

Witam. Zadzwonił do mnie dziś konsultant z T-Mobile i zaproponował mi przeniesienie nr do mix’a, zapytał czy wole Smartfona czy jakiś klasyczny model, to odpowiedziałem, że klasyczny (jakiś model mi zaproponował). Następnie zgodziłem się na udostępnianie moich danych i podałem PESEL, imię i nazwisko oraz adres. Konsultant powiedział, że w ciągu 7 dni przyjedzie do mnie kurier i zaczął mówić coś o skompletowaniu moich danych, jednak przerwało połączenie. Problem w tym, że w sumie po zastanowieniu nie chcę przenosić nr do mix’a, wole mieć tak, jak mam teraz, czyli na kartę. Nie złożyłem nigdzie swojego podpisu, więc chyba nie zawarłem żadnej umowy. Pasuje to jakoś odkręcić, a ja nie jestem obeznany w tych sprawach, całe życie telefon na kartę. Nie wiem, może jak kurier przyjedzie, to po prostu powiem, że nie odbiorę paczki i by odesłano ją do T-Mobile. Poszperałem na ich stronce i znalazłem możliwość zamówienia rozmowy z konsultantem, wpisuję nr telefonu i w ciągu 24h konsultant do mnie zadzwoni i może wtedy powiem, że jednak nie jestem zainteresowany i by nie wysyłali tej paczki, chociaż może wcześniej wyślą, niż zadzwonią. Wiem, że przez ten temat wyglądam na leszcza, ale tak jak mówiłem, całe życie telefon na kartę, więc nie wiem co i jak. Poradźcie co :expressionless:

Zgodnie z art. 56 ust. 6 Prawa telekomunikacyjnego dostawca usług może umożliwić abonentowi zmianę warunków umowy za pomocą środków porozumiewania się na odległość, w szczególności telefonicznie. W praktyce oznacza to, że abonenci będą mogli zawrzeć umowę dotyczącą np. nowej promocji bez konieczności udania się do salonu operatora.

Obowiązki operatora i prawa abonenta

W takiej sytuacji operator musi spełnić szereg obowiązków, które w zamierzeniu mają chronić abonenta przed umowami co do których tak naprawdę nie wyrazili zgody. Zgodnie z przepisami każda rozmowa z konsultantem, która dotyczy zmiany warunków istniejącej umowy powinna być nagrana i przechowywana przez okres 12 miesięcy. Ułatwi to dochodzenie roszczeń abonentowi, który stwierdzi, iż ustalił inne warunki umowy.

Zobacz również serwis: Prawa konsumenta

W przypadku zawarcia umowy za pośrednictwem konsultanta operator ma obowiązek potwierdzić ten fakt abonentowi, przesyłając mu treść złożonego oświadczenia o zmianie warunków umowy oraz jego zakresu i terminu wprowadzenia zmian. Potwierdzenie to musi mieć formę pisemną. W nim abonent znajdzie potwierdzenie wszystkich warunków zmiany, na które wyraził zgodę w rozmowie telefonicznej. Potwierdzenie zawarcia umowy musi być przekazane w terminie 14 dni od dnia jego złożenia.

Odstąpienie od umowy

Umowa zawarta telefonicznie z konsultantem jest tzw. umową na odległość. W takiej sytuacji konsumentowi przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w terminie 10 dni, bez konieczności podawania przyczyn. Oświadczenie o odstąpieniu musi być złożone w formie pisemnej, a do zachowania terminu wystarczy wysłać je przed jego upływem.

Czytaj więcej na Wieszjak.pl: http://prawa-konsumenta.wieszjak.pl/kon … z1sKH0brLT

W każdej polskiej sieci wygląda to tak, że mimo jak zadzwoni, to powie że to odkręci, chociaż nic nie zrobi, ale kurier i tak przyjedzie. Zapewne gadałeś z jakimś telemarketerem pracującym dla Tmobile.

Nie masz się czym martwić. Podałeś dane tylko do wypisania umowy, do póki jej nie podpiszesz to nic nie będzie. Jak zadzwoni do Ciebie kurier to powiedz, że tego nie odbierzesz i nie podpiszesz. Paczka wróci do nadawcy, za pare dni ten sam konsultant do Ciebie zadzwoni i będzie Cie przekonywał że jednak warto.

Zawsze istnieje coś takiego jak odstąpienie od umowy zawartej na odległość w terminie 10 dni od jej zawarcia (chyba że wyraziłeś zgodę na natychmiastowe świadczenie usług :wink: ). To po pierwsze. Po drugie to widać, że T-Mobile ma słaby zasięg skoro rozmowę przerwało :smiley: A po trzecie konsultant (czy współpracownik jak to się teraz ładnie nazywa), mógł zadzwonić do Ciebie ponownie by skończyć przerwaną rozmowę i ustalenie szczegółowych warunków umowy. Mi jednak wydaje się, że w tym przypadku umowa nie będzie wiążąca :wink:

Dobra, dzięki wielkie za odpowiedzi :slight_smile: