Wyczyszczenie przypadkowego sektora na HDD

Załóżmy, że wyczyściłem przypadkowy sektor na hdd programem do zerowania . Co się stanie? Zmieni się rozmiar łączny wszystkich plików, podczas kopiowania tego z wybrakowanym sektorem wystąpi błąd, czy może wszystko będzie ok, tylko potem okaże się, że jakiś plik nie działa prawidłowo?

Jeśli wyzerujesz sektor to plik będzie widoczny jako uszkodzony. Chyba, że zły sektor wyzerujesz, to może coś trafić partycję.

Program do zerowania zwykle zeruje całą partycję lub dysk, nie słyszałem o tym, żeby wyzerował sektor.

Jest taki jeden program, co zwie się Victoria i pozwala na zerowanie pojedynczego sektora.

Będzie widoczny jako uszkodzony - tzn. tylko przy otwieraniu, czy przy kopiowaniu również?

W ogóle jest jakiś sposób, aby sprawdzić sprawność wszystkich plików?

Żeby otworzyć plik to trzeba go odczytać, żeby skopiować też - więc większej różnicy to nie zrobi.

 

Nie znam programu do sprawdzania wszystkich plików (chkdsk może ma jakieś opcje sprawdzania, choć wątpię), ale można samemu (jeśli ktoś zna się trochę na programowaniu) napisać coś prostego odczytującego wszystkie pliki. Gdy nie ma błędów to teoretycznie jest wszystko ok.

A co ty wgl chcesz zrobić? Jeżeli się pytasz tak bop chcesz wiedzieć to… Raczej tu odpowiedzi nei znajdziesz… Pozycz od kogoś dysk czysty czy coś i sprawdź co się stanie. Jeżeli chodzi Ci o sprawność plików to… instalacja jakiegoś programu pewnie by ruszyła i zainstalowało by się to (miałem kiedyś tak z mw 2006 ;]) w którymś momencie ładowania czy grania (zależy czy program czy gra) program by się zawiesił :smiley: