Wyczyszczenie systemu po instalacji


(marcin565) #1

Witam serdecznie, 

Prosiłbym Was szanowni uzytkownicy o przypomnienie nazwy jednej funckji w systemie Windows XP (nie pamiętam jak się nazywała...). Chodzi o wyczyszczenie komputera po instalacji systemu, a przed oddaniem go klientowi końcowemu. Chodzi o to, żeby użytkownik po pierwszym uruchomieniu komputera został poproszony o utworzenie swojego pierwszego konta użytkownika, innymi słowy, o usunięcie wszystkich kont użytkownika... Pamięta ktoś jak nazywała się ta funkcja w systemie?

 

Pozdrawiam

MS.


(Jac0b) #2

sysprep

 

Wygooglaj jak z tego korzystac…


(marcin565) #3

Ojj chyba źle się zrozumieliśmy. Pamiętam, że była to opcja gdzieś na płycie samego windowsa. Sysprep to chyba narzędzie do zautomatyzowania instalacji jak się domyślam? troszkę nie to, ale dzięki za odpowiedź. Mam już zainstalowany system ze wszystkimi sterownikami i muszę go tylko przygotować dla klienta.


(S3BA_) #4

Dobrze Ci Jacob napisał, Jest to sysprep, który znajduje się w cabie \Support\Tools\Deploy.cab na płycie xp

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/302577


(marcin565) #5

Dałbym sobie rękę uciąć, że narzędzie o którym mówiłem wcześniej miało piękny kreator i prowadziło użytkownika za rękę… Mimo wszystko bardzo dziękuję, z powyższego narzędzia już udało się zrobić pożytek, serdeczne dzięki! :slight_smile: