Wydajna podstawka chłodząca pod laptop 15.4

Witam

Chciałbym kupić taką podstawke chłodzącą pod laptop "15.4 tylko nie wiem czy takie podstawki rzeczywiście są wydajne i w jak bardzo znaczący sposób obniżą albo pochłoną wydobywające się ciepło z laptopa. Czy może ktoś ma taką podstawke i może podzielić się wrażeniami jakie ona daje efekty? Może polecicie jakąś dobrą np. z allegro?

Ja mam podstawke i jesli chodzi o szerosc to sie wygodnie na niej pisze i nawet nie wlaczam jej zeby chlodzila robi wiecej szkody bo kurz wiruje i wchodzi do srodka laptopa

jesli chesz kupic podstawke to kup ale bedzie slużyła jako podstawka do pisania :slight_smile:

ja mam zwykłą bez wiatraków i powiem, że na pewno powietrze wychodzące z lapka ma gdzie się wydostać więc i temperatury są niższe, no i jak kolega wyżej napisał fajna podstawka do pisania:)

Ale czy te podstawki chłodzące z wiatrakami rzeczywiście chłodzą lapka, pochłaniają wydobywające sie ciepło, obniżają jego temperature?

Zamiast wydawać pieniądze na bezużyteczny gadżet, zainwestuj w puszkę sprężonego powietrza. Przeczyść nim cały system chłodzenia w laptopie i nie będziesz się musiał martwić zbyt wysoką temperaturą.

pozdrawiam

Laptopa jeszcze nigdy nie rozkręcałem, najwyżej dobierałem się do dysku i pamięci w celu wymiany. Czy jak odkręce ten cały dolny panel żeby pzredmuchać to wszystko to nie ma obawy że coś mi odleci, odłączy się albo coś i będe miał problem ze złożeniem?

I tak i nie. Wszystko zależy od laptopa. Część jest takich, że po zdjęciu tylnej obudowy masz wszystko w zasięgu wzorku, a cześć jest takich, że musisz na czynniki pierwsze rozłożyć komputer. Poszukaj w internecie jakichś pdf’ów o nazwie książka serwisowa, albo instrukcja serwisowa do swojego modelu. Tam będzie wszystko pokazane.

A tak bez rozkręcania, to przeważnie przy takim sprężonym powietrzu jest wąska dysza, którą można wcisnąć w wylot chłodzenia laptopa. Nawet samo przedmuchanie z wierzchu czasem sporo daje.