Wydajnosc danych podzespołów podczas pracy komputera?


(CarpeDi3m) #1

Witam. Mam pytanie dotyczące wydajności komputera podczas grania. Posiadam gtx 660 oc od gigabyta i i5-3570 podczas grania w najnowszego tomb raider na wysokich ustawieniach karta graficzna obciazona jest w 99% procesor średnio w 50 skrajnie do 60. Nie jest to zbyt dziwne? Moze trzeba coś przestawic w biosie? Dodam,że karta osiąga temp max 62 stopnie przy 2k obrotach. Przy okazji wie ktoś może ile ta karta maxymalnie może osiągnąć obrotów?


(bart86) #2

każda gra inaczej obciąża grafikę i proca, w zależności od własnych potrzeb na zasoby obliczeniowe, nie ma tu niczego dziwnego, przestaw sobie w programie aby wartość prędkości wiatraków była pokazywana procentowo lub użyj innego programu


#3

CarpeDi3m, na forum używamy polskich znaków (ą, ę, ś, ź, ć itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(Longhorn2009) #4

Może po prostu grafika staje się tutaj ograniczeniem. Szczególnie że grasz na wysokich ustawieniach gdzie jej wydajność jest decydująca.


(CarpeDi3m) #5

Hmm, coś w tym jest. Chociaż dziwi mnie, żeby taki GTX 660 aż o połowe ograniczał i5-3570…Albo po prostu bart ma racje… :smiley: To tak przy okazji do i5 3570 jaka najbardziej budżetowa karta mogłaby współgrać?


(Djzon) #6

Karta na pewno nic, ale prędkość obrotowa wentylatora.


Śmieszne wypowiedzi na różnych forach ;)