Wydajnosc danych podzespołów podczas pracy komputera?

Witam. Mam pytanie dotyczące wydajności komputera podczas grania. Posiadam gtx 660 oc od gigabyta i i5-3570 podczas grania w najnowszego tomb raider na wysokich ustawieniach karta graficzna obciazona jest w 99% procesor średnio w 50 skrajnie do 60. Nie jest to zbyt dziwne? Moze trzeba coś przestawic w biosie? Dodam,że karta osiąga temp max 62 stopnie przy 2k obrotach. Przy okazji wie ktoś może ile ta karta maxymalnie może osiągnąć obrotów?

każda gra inaczej obciąża grafikę i proca, w zależności od własnych potrzeb na zasoby obliczeniowe, nie ma tu niczego dziwnego, przestaw sobie w programie aby wartość prędkości wiatraków była pokazywana procentowo lub użyj innego programu

CarpeDi3m, na forum używamy polskich znaków (ą, ę, ś, ź, ć itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Może po prostu grafika staje się tutaj ograniczeniem. Szczególnie że grasz na wysokich ustawieniach gdzie jej wydajność jest decydująca.

Hmm, coś w tym jest. Chociaż dziwi mnie, żeby taki GTX 660 aż o połowe ograniczał i5-3570…Albo po prostu bart ma racje… :smiley: To tak przy okazji do i5 3570 jaka najbardziej budżetowa karta mogłaby współgrać?

Karta na pewno nic, ale prędkość obrotowa wentylatora.