Wydajność DraftSight/AutoCAD 2D


(mateo1995) #1

Pracuje na DraftSight na podkładach mapowych(branża instalacyjna), do moich celów program w zupełności wystarcza.
Obecnie działam na laptopie Lenovo Z70(Matryca IPS FullHD, I5 5200u, 8GB RAM 1600Mhz, Dysk SSHD, Win 10, GeForce GT840m + Intel HD 5500). Pytanie, czym jest spowodowane lekkie przycinanie się podczas przybliżania i oddalania modelu, przesuwania, przesuwania rzutni. Jest to coś w stylu spadku wydajności w grze(równomierne klatkowanie). Praca jest jak najbardziej możliwa i dość wygodna ale w tej jednej kwestii nie jest idealnie. Im mniejszy podkład tym lepiej. Miałem okazję sprawdzić na stacjonarnym i5 4460 3,2GHz, 8GB RAM, GTX960, Monitor Full HD i jest idealnie, żadnych przycięć ruch płynny jak film w kinie. Zmieniałem ustawienia tak żeby DraftSight korzystał z GeForce ale nic to nie pomogło. Procesor na laptopie w momencie przesuwania rysunku wykorzystywany jest równo w 50proc nieważne czy przesuwam dużą(5kmx2km) czy małą mapę, na stacjonarnym w około 30proc.
Czy są jeszcze jakieś ustawienia które można by zmienić?

Osobiście obstawiam wolny niskonapięciowy procesor ale jestem ciekawy waszego zdania bo będę się przymierzał do wymiany laptopa + zakup jakiegoś fajnego monitora do niego, a patrząc na specyfikacje obecnie laptopy nie gamingowe oraz z IPS Full HD to głównie niskonapięciowce, ewentualnie proszę o wskazanie na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze laptopa.


(MartinaNeumayer) #2

Grafka. To dwie różne kraty w dodatku jedna z rodziny “m”. Tnie się prawdopodobnie gdzieś na buforze ramki bo tam “rzeźbi” wszelkie zoomowanie w cad’ach. I ciąć się będzie. Taki to urok wszystkich “m-ek”. Ciesz się, że nie jest gorzej, bo sporo tych kart potrafi błyskać w takich momentach czarnym ekranem na sekundkę. Jeżeli poza tym jednym nie masz innych jakiś “dolegliwości” przy pracy, to nie ma co inwestować kasy. Lapki z kartami “nie-M” są pioruńsko drogie. I nawet gamingowe lapki nie załatwią sprawy. Tu trzeba by było celować już w segment kart typu Quadra, a to nie jest tania zabawa. Innymi słowy, gra może być nie warta świeczki. No chyba, że skredytujesz sobie taki zakup przez firmę i zamortyzujesz potem te koszta. Wtedy to ma sens. Czyt. jeśli to co robisz na kompku, po prostu zarobi na pokrycie kosztów takiego sprzętu :wink:


(mateo1995) #3

ok dzięki za odp. jeszcze potestuje ZWCada bo AutoCAD działał dobrze, ale AuToCAD i jego czasowe licencje nie wchodzą w gre