Wydajność HD6870 w Crossfire

Nb ma napięcie standardowo 1.200 wiec już lecisz w stronę 1.300 co jest jeszcze bezpieczne max to 1,4 ale nie na tym chłodzeniu chipa

ps testy pokazują ze bóg wie jakiego przyspieszenia nie masz podkręcając nb tylko tyle ze płyta sie grzeje i masz moze ze 5 6 % dzięki szybszemu dostępowi do L3 Procka.

Moja płyta główna nawet bez żadnego podkręcania osiąga 66 - 67 stopni w stresie, teraz najwięcej zanotowałem 68 - 69 podczas testu OCCT. Po podkręceniu NB do 2800 i CPU do 4000mhz, mam teraz stałe 60 klatek/s w Mafia 2… więc jest przyrost, mam pytanie czy opłacalne jest podkręcanie HT?

Nic nie daje podkręcanie HT chyba ze niestabilność zalecają żeby nie przekraczać 2160 w przypadku HT

Ok.

Po za tym to jest jeszcze dziwne: w biosie mam ustawione teraz, CPU Voltage na 1.525… a np. Hardware Monitor czy CPU-Z w samym spoczynku pokazuje: 1.57V, podczas obciążenia spada do 1.5V (wiem, że od tego była jakaś opcja ale nie mam jej w biosie)…

Edit:

Po tym podkręceniu w Crysisi’e 2 jedna ma 99% użytku a druga 86 - 88% czyli nadal crossfire jest spowalniane, czy powinienem dalej coś próbować wycisnąć z tego procka, czy to nie opłacalne już?

Raczej to juz koniec krytyczne napięcie na CPU masz

A mam prośbe Podaj mi jakie masz Napiecie NA (NB , CPU NB VID , CPU , Pamiec )

i ile MHZ osiaga NB bo może i ummie coś sie da jeszcze wyzyłowac :smiley:

Doczytałem, że nie warto czytać tych napięć z programów bo ni jak mają się do rzeczywistości, prawidłowe jest to co podaje BIOS.

NB: 1.15V

CPU NB VID: 1.45V

CPU Voltage: 1.5V

Pamięć: 1.5V (nie zmieniana.)

Northbridge: 2800mhz (200 x 14)

CPU: 4000mhz (200 x 20)

Dzięki wielkie za info dot Napieć.

Co do Napiec to bios przekłamuje i to czasem bardzo najlepiej jest mierzyć miernikiem bo uwierz mi ze są spore różnice miedzy tym co podaje bios everesty i inne programy a miernikiem.

U mnie na przykład sprawa wyglada tak ze płyta jakoś dziwnie liczy napięcia i je zaniża i się komputer mi zwiesza na auto np

A mam pyt co do (CPU NB VID) te napięcie jest standardowe czy modifikowane przez ciebie ??

Podaje jeszcze raz uzupełnione:

NB: 1.15V (Normalnie: 1.1V)

CPU NB VID: 1.45V (Normalnie: 1.1V)

CPU Voltage: 1.5V (Normalnie: 1.475V)

Pamięć: 1.5V (Normalnie: 1.5V)

Mam pytania co do Ciebie:

  1. Jakie masz chłodzenie CPU?

  2. Podaj ustawienia w jaki sposób podkręciłeś go do 4.7 (mnożnik itd)

  3. Czy napięcie 1.55V na 24/7 skróci bardzo żywotność tego procka, pasuje, żeby mi z pół roku - rok wytrzymał, bo wtedy będę kupował AMD FX 6 albo 8 rdzeniowy…

Pozdro

No u mnie to wygląda trochę bardziej harcdcorowo

CPU NB VID : 1,200

CPU VOLTAGE : 1,550

NB 1.200

PAMIEC : 1,6

Mnoznik 21,5

FSB 222

Rok chłopie ten procek polata przynajmniej ze 10 lat :smiley:

A chłodzenie to mam wodne + płytka platiera pod procka ogólnie to wszystko chłodzone cieczą Chipset procek grafika

Uu, to już zaawansowanie, to nie dla mnie :stuck_out_tongue:

Dzięki pozdro

Ale powiem ci ze nawet 2400mhz nie moge osiagnac na NB i nie wiem dlaczego ;/

Wycisnąłeś z niego 4.7ghz … spróbuj dać cpu nb voltage na 1.55 takie jak cpu powinno być nawet 2600mhz.

Dawałem nawet i 1,750 i tak samo komp albo sie włączy i blue sypie albo odrazu bios krzyczy ze niby nie będzie działać

Słyszałem ze to wina biosu nowa rewizja płyty bios jest nadwrażliwy i tak sie robi ale tego juz nie przesz kocze bo nawet działające ustawienie wezmę do domyślnego i potem nagle zmienię na poprzednie i mam komunikat failed oc i przywraca ustawienia domyślne ;/

A wiem ze jednak te 3 4 5 % jest przyrostu poprzez oc NB ale nie mogę sobie z tym poradzić

Zmniejsz takt procka do 4.3 - 4.4 GHz, NB spróbuj dać na 2600 - 2800, powinno być stabilnie i szybciej. Po za tym, jakie masz temperatury na twoim chłodzeniu w stresie? Ja narazie na standardowym wentylatorze Scythe nie chcę dawać na 1.55V bo ma za małe obroty i temperatura się dosyć zwiększa, w przyszłym tygodniu kupie do 1900 RPM regulowany na PWM, wiadomo będzie głośniej ale znacznie chłodniej niż na 1280RPM.

no u mnie w stresie procek osiąga max 35 37 Stopni podczas spoczynku ok 20 22 Stopnie

Co do Nb to pamiętaj ze masz chipset serii 9 a ja 8 może to dlatego ale wydaje mi sie ze to nie ma znaczenia ;/

a co do procka miałem i na 4GHZ i tez to samo wmiare stabilnie działa tak do 2160 2200 powyżej tego to już sie coś dziać zaczyna

Podam ci model mojej płyty może ty coś wydumasz o co biega z tym

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … -ud3rev_31

a sekcja zasilania oczywiście chłodzona a płyta kompatybilna z Buldożerem :slight_smile:

Ciężko powiedzieć, może przegiąłeś dla tego procka i teraz może się sypać powoli, fakt niska temperatura zabezpiecza ale nie do końca, więc kto wie… also jeśli twoja płyta jest kompatybilna z buldożerem to ja bym się zastanawiał na prockiem nowej generacji, 8 rdzeniówka Black Editon (ta najlepsza z listy) jest tańsza od i5 2500k lol.

No nic posiedziałem i udało sie ale częściowo z uwagi ze mam starszy chipset ustawiłem napięcie cpu NB na 1,175 i jak narazie hula na 2550 mhz popracuje trochę jeszcze na tym taktowaniu i lecę w gore jak się spali to gwarancja kto mi udowodni ze przez OC :smiley:

Pozatym znajomy wymieni ma sklep :slight_smile:

A co do procka mam kolesia który wycisnol z niego 6600 mhz na napięciu 1,880 to już hardcore :slight_smile:

Poza tym napięcie mam dość niskie bo 1,550 to jeszcze nie jest wygórowane strasznie jak dla tego procka temp niska wiec się kreci ale nie podaruje płycie 2600 2800 musi być bo nie będę mógł spac spokojnie.

Buldożera się jeszcze nie opłaca kupować nie w tej rewizji chyba ze chcesz mieć pobór przez niego na poziomie 500wat 1 testy po leciutkim oc ja dziękuje za to narazie może kiedyś ale dopiero co kopiłem to co mam i starcza mi w 100% może kupie za jakiś rok może 2 ale pewnie już kupie ivy bridge od intela bo się zapowiada miodnie :smiley:

LoL, mogą ci udowodnić, że przez OC, dokładnie nie wiem jak oni to robią ale mogą…

Co to buldożera, to fakt masz trochę racji. ale raczej 500W to cały zestaw ciągnie a nie procek, procek ok. 125W tak jak phenom ii lol…

Phenom ciągnie mało sam procek buldek po lecitenkim oc ciągnie ok 350 360 wat a cała platforma z grafika ciągnie ok 600 wat i dotego przynajmniej narazie czasem jest wolniejszy od phenom x6

ale to zapewne przez to ze i gry i prog nie umieją obsługiwać raz 8 wątków a 2 buldka i testy takie średnie jego sa