Wydajność HD6870 w Crossfire

Witam,

Nie wiem czy ten dział, jak nie to przenieść.

Mam pytanie, otóż złożyłem sobie komputer, nie będę wnikał w szczegóły, chcę tylko się dowiedzieć czy taka wydajność jaką osiągam na tych kartach w Crossfire jest nie zaniżoną… Jak by to tak nazwać.

Mobo: Gigabyte GA-990FXA-UD5

Procesor: Phenom II 965 BE 3.4 @ 3.8

Pamięć: 8gb CL7 1333

Karty: Sapphire HD6870 Vapor-x Crossfire (Jedna na slocie 16x a druga na 8x (temperatury GPU uniemożliwiają mi usadzenie drugiej też na 16x).

Benchmarki:

Crysis 2 DX11 - średnio: 30 - 35 klatek / s

Crysis DX10 - średnio: 35 klatek / s

Mafia 2: średnio: 45 klatek / s

Oglądając / czytając recenzje tych kart na crossfire powinienem mieć znacznie więcej klatek, a niestety jest gorzej nawet od GTX 570 o 580 już nie wspomnę…

Sterowniki: Catalyst 11.8

Zasilacz: Cooler Master GX 750W

Proszę o wyjaśnieje / info.

Dzięki , pozdrawiam

Nie wiem czy procek nie spowalnia Ci sprzętu :wink:

Przydałby się procek pokroju i5 2500k podkręcony conajmniej do 4Ghz, phenom ci ogranicza

Nie przesadzajmy ze go ogranicza Tryb crosfire taki jest ze czasem masz 50 60% przyspieszenia a czasem zwolnienie o 50 60%.

Sterowniki aktualizuj na bieżąco często naprawiają takie usterki.

PS Ten nasz Procek nie jest duzo wolniejszy od i7 920 a nawet 2600k a te pare procent to wiesz rekompensuje sporo mniejsza cena.

Podkręć go spokojnie do 4GHZ się kręci ja mam jakąś dobra sztukę 4,7GHZ i jak skala lata :slight_smile:

Dzięki za odp. spróbuję go dzisiaj podkręcić do 4,2 ghz stabilnie i zobaczymy, właściwie liczę na to, że uda mi się na 4,4 ghz podkręcić.

Chłodzenie jbc:

-Scythe Mugen 2 rev. b + Arctic silver 5

  • 2 wiatraki wypychające powietrze na górze

  • 1 z boku wpychający

  • 1 z przodu też wpychający

  • 1 z tyłu wypychający

Tak dla wiadomości. btw znacie może jakiś nie drogi pomysł, aby umieścić tą drugą kartę też na 16x pci? Problem jest w tym, że przerwy tam jest ok. 5 mm i jedna osiąga 82 stopnie + i ponad 3200RPM na wentylatorze…

Dzięki za sugestie

pozdro

Może to kwestia odpowiednich ustawień w BIOs’ie.

Coś chyba oszukujesz:

http://www.techpowerup.com/146440/Gigab … board.html

“Expansion slots include five PCI-Express 2.0 x16, of which three (slots 1,3,5) are PCI-Express 2.0 wired to the AMD 990FX northbridge, with electrical configurations of x16/x16/NC or x16/x8/x8.”

ech, no trudno jest drugi 16 x też ale są za blisko siebie. Zrobiłem błąd bo miałem na początku brać MSi 990FXA-GD80 ale w końcu zdecydowałem się na GIGABYTE, zresztą to i tak utrata wydajności ok. 1% - 3% …

Ja tylko powiem, że mam lepsze wydajności, niż te, które opisałeś w pierwszym poście na jednym Radeonie HD6870 HIS, ale przy procku i7 2600, płycie GA P67A-D3-B3 i pamięć 4GB 1333MHz. Karta graficzna to nie wszystko.

no właśnie wiem… lol

■■■? Nie jest wolniejszy? Chyba kpisz.

http://www.anandtech.com/bench/Product/102?vs=288

[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X

@up

Z tobą się zgodzę niestety.

btw, stabilnie mi chodzi na 4.0ghz (20x 200mhz) na 1.5V, niestety temperatura sięga 55stopni… (Testowane w Prime95). Mam Scythe Mugen 2 Rev. B, nie wiem czego ale wiatrak nie osiąga 1500 RPM (w opisie ma: 1500RPM +/- 10%) nawet… przy 55 stopniach jest nie całe 1300 RPM czy to normalne czy da się to jakoś zmienić? Co do podkręcania mam pamięci DDR3 Geil Value Plus 1333 Mhz CL7 napięcie bodajże mają 1.65V, czy powinienem podkręcać procesor w takim wypadku przez Northbridge czy przez mnożnik?

Dzięki

55 stopni to tak średnio rozsądnie to tak do 65 wiec sie nie martw.

Co do wiatraka to one tak maja ze jeden ma 1500 a 2 taki sam ma np 1350 to jest normalne

Do tate master Takie testy to wiesz nie tylko tabele się liczą zresztą napisałem pare procent wolniejszy natomiast w grach dużych różnic nie ma a ze jakiś tam test syntetyczny ma gorszy to wiesz mi to lotto za te pare procent nie bede przepłacał

Poza tym i5 2600k jest nowszej generacji wiec z czym do ludzi.

Nie będę nabijał intelowi kasy za olewanie mnie ja se wyrzuce kupę kasy przepłacę a on wyda nowa podstawkę i pozamiatane poza tym za np 500 zl do intela kupie średnią płytę a do amd wypasiona i to mi pasuje

ze amd dba o klienta i bardzo długo supportuje podstawki ile się da a w ostateczności zmieniają ja

Co do podkręcania to ht link i nb fragmency ustaw na 2160 mhz i kręć mnożnikiem dalej przyspieszysz w ten sposób L3 pamięć i czasy dostępu procka do niej

Witam,

Ustawiłem teraz jeszcze NB Frequency na x13, żeby dało 2400 mhz, chciałbym uzyskać 2800mhz na NB stabilnie, próbowałem NB Voltage dać na 1.125V ale to nic nie dało, więcej nie chciałem ryzykować.

Pytania:

Czy temperatura chipset’u na GA-99FXA-UD5 - 68 stopni w stresie jest OK?

Jaka jest maksymalna wartość napięcia dla NB, chodzi mi o maksymalną która by mogła by zostać na 24/7 bez dużego skracania żywotności procka…

W tej chwili proc chodzi stabilnie na: 20x 200 mhz (4ghz) i NB 2400 mhz, czy 2800 mhz na NB jest opłacalne?

Dzięki, pozdro

1.nie ma takiego procka jak i5 2600k

2.kupa kasy to podstawka 2011 a nie 1155, na i5 można kupić zestaw już za 2500 tysiaka a na amd za ~2200 więc różnicy w cenie dużej nie ma

3.ivy ma być na tą samą podstawke więc wiesz

4.jest nowszej generacji ale sam zacząłeś porównywać tego phenoma do sb

Ja wolę intela zasilać niż amd bo wydajnościowo jest o wiele lepszy a przy zmianie proca zawsze zmieniam mobo bez względu na podstawki więc mi to wisi czy nowe wydaje czy nie

Proszę o konsultację, posunąłem się dalej w podkręcaniu, przeczytałem kilka tematów na temat tego procka oraz podobnej płyty (GA-990FXA-UD7).

Procesor:

4.0ghz - 20x 200 MHz

Northbridge: 2800 MHz

VCore: 1.5 (Normal: 1.475)

CPU/NB VID Voltage: 1.475 (Normal: 1.1)

Northbridge (NB) Voltage: 1.19 (Normal: 1.1)

HT: standardowo 2000mhz

  1. Czy te napięcia są bezpieczne, głównie chodzi mi o Northbridge.

  2. Czy powinienem zmniejszyć mnożnik i zwiększyć HT dla lepszej wydajności.

Przypominam: procesor to Phenom II 965 BE C3 - 3.4 ghz.

Screen’y:

2a6pbif.png

qovjmq.png

Pozdro

@Edit:

Czy opłacać się starać o 3ghz na NB? Proszę o propozycje / sugestie…

Trochę spore napiecie masz na procku, nie wywala błędów po occt czy linksie? jakie temperatury?

Prime95 - testowałem blend wytrzymał ok. 15 minut, potem 3 wywalił error.

Temperatury: Max jaki zanotowałem to było 56 stopni.

O napięcie ci chodzi CPU/NB? czy VCore?

@edit

Ludzie pisali gdzieś na forach, że maksymalne bezpieczne napięcie dla CPU NB to 1.55V.

Puść occt na minimum godzine jak nie wywali błędów to stabilny raczej, temp ok. Chodziło mi vcore, niby phenomy wytrzymują takie napięcie ale to jest górna granica , dopóki temp są ok takie napięcie możesz zostawić

Ok, jutro to zrobię bo dzisiaj nie mam czasu już.

Spróbuję osiągnąć 3000MHz na NB… Test blend był tylko dla pamięci czy są stabilne, wygląda na to, że będzie trzeba podnieść napięcie na NB przynajmniej na 1.125V.

Pozdro i dzięki