Wydajność i szybkość Nokia Booklet 3G - pytania kupującego

Hejka!

W niedługim czasie zamierzam kupić Netbook. Szczególnie zainteresowała mnie Nokia Booklet 3G,

ze względu na świetne wykonanie i długi czas pracy na baterii. Rozumiem, że te efekty są kosztem

wydajności i szybkości systemu. Dlatego mam następujące pytania:

  • Czy możliwe jest otworzenie przeglądarki i Skype’a w jednym czasie. Jak z szybkością?

  • Korzystanie z pakietu Office 2011 daje radę? Czy zacina się?- chodzi mi o najprostsze operacje.

  • Czy są jakieś inne większe wady?

Dziękuje za odpowiedzi :slight_smile:

Mioodek , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Nie ma już Nokii Booklet, nie jest produkowana (może gdzieniegdzie jeszcze będą w sklepach).

Innych netbooków raczej nie polecam, głównie kwestia ekranu o małej rozdzielczości pionowej (600 pix), wiele rzeczy się nie mieści, korzysta się z tego jak z peryskopu w czołgu lub łodzi podwodnej.

Netbooki swobodnie radzą sobie z MS Office, gorzej z OpenOffice. Łatwo je zamulić antywirusem, są na to bardzo wrażliwe (Avast wbrew pozorom zamula, podobnie jak antywirus Microsoftu).

Z ciekawszych nowszych małych komputerów (to już nie netbook!) jest Sony VAIO YB (VPCYB) - częściowo magnezowa obudowa, procesor dwurdzeniowy AMD E-450 (na pewno dużo wydajniejszy od Atoma), grafika HD 6320, wyświetlacz 11,6 cala 1366 x 768, do 8 godzin pracy na baterii, waga 1,3 kg. Ceny ok. 1,6-2 tyś zł.

Jestem świadomy, że nie jest produkowana, ale mam możliwość kupna od znajomego

(Kupił do biura, jednak do tej pory go nie użył).

Jeszcze ciekawi mnie: 1GB Ramu wystraczy? Czy będzie jedna wielka sieczka?

To może powiedz, za ile możesz to kupić.

Z tego co sie kiedyś orientowałem nie ma w nim możliwości/utrudniona jest wymiana pamięci RAM http://spokogadzet.komputerswiat.pl/nok … czego-nie/ tu masz takie wady i zalety :stuck_out_tongue_winking_eye:

Miałem niedawno to w rękach i wielkim minusem jest ram, kości lutowane są na płycie więc o wymianie/rozszeżeniu można zapomnieć. Co do baterii to troszke mit. Długo pracuje jak nie ma co użytkować jak to w każdym netbooku. Jak twój znajomy nie użytkował go to możesz miec problem z baterią. Nie używana traci szybciej pojemność niż użytkowana nawet jak leży nie podłączona.