Wydajność karty graficznej HD Graphics 4600 w laptopieToshiba P75-A7200 przy filmach, internecie, etc


(zendom) #1

Byłem w sklepie zasięgnąć języka w sprawie zakupu laptopa. Chodzi mi po głowie ten model (http://www.komputronik.pl/product/221748/Komputery/Laptopy/Toshiba_Satellite_P75_A7200.html), ale Pan ze sklepu powiedział, że ten model ma słabą kartę graficzną - Intel HD Graphics 4600. Twierdził, że na tej karcie mogą być przypadki zacinania się odtwarzanych filmów. Czy to prawda, bo patrzyłem na ranking laptopów (http://www.okazje.info.pl/komputery/laptopy/ranking.html) i opinie są pozytywne.


(ADR1991) #2

Może inaczej, czego od komputera oczekujesz? Fakt, grafika do najwydajniejszych nie należy, ale sam komputer sobie z filmami poradzi bez problemów.


(rgabrysiak) #3

Cześć,

 

Karta spokojnie poradzi sobie z odtwarzaniem filmów, bez obaw. Tutaj możesz przeczytać o niej nieco więcej: Test Intel HD Graphics 4600


(Agatonster) #4

zendom

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(zendom) #5

Czego oczekuję od laptopa? Przeglądanie stron internetowych, obróbki zdjęć, ogladania filmów a jak się trafi jakaś niewymagająca gra to czemu nie.Przy okazji chciałem zapytać czy taką karte mozna wymienić na lepszą?


(rgabrysiak) #6

Cześć,

 

Moim zdaniem do takich zastosowań zintegrowana karta powinna wystarczyć, choć jeżeli planujesz grać w gry lepiej, abyś rozejrzał się za modelem z dedykowaną kartą graficzną.

A co do wymiany karty na inny model, to nie jest to możliwe.