Wydajnośc karty graficznej

Mam pytanie. Nie wiem czy w dobrym dziale zakładam temat, ale zaryzykuję :slight_smile:

Otóż, mam grafikę GMA 4500, procka intel dual core 2 i 4 gb ramu… System to Vista. Czy przeinstalowanie na XP da mi coś jeśli chodzi o zwiększenie wydajności karty… Wiem, że pobiera ona pamięć z RAMU… :smiley:

musiałbys miec Xpka x64bity

Zainstaluj Sevena x64 jak będzie. Na 7 gry o wiele lepiej chodzą niż na Viście.

A nie będzie problemów z tym systemem?? BO się co do niego w ogóle nie orientuje… :slight_smile:

Nie będzie problemów. Ja przed zmianą komputera używałem Windows 7 Professional 32bit (RTM) na karcie Intel X3100 i śmigała jak marzenie. I od razu były stery wspierające DX10 i SM4.0. Fakt, że tej karcie nic nie pomoże, ale jednak zawsze to było…

Na Windows 7 znacznie lepiej gry działają na takich kartach (czyt. Intelowskich …) dzięki WARP - pozwala on wykonać zadania z zakresu DirectX 10 przez procesor CPU, kiedy karta nie wyrabia. Tak więc mając mocne C2D lub C2Q można nawet coś uruchomić.

Z naocznych obserwacji - Windows Vista Business SP2 32bit - GTA4 na Intel X3100 nie uruchamia się, Windows 7 Professional 32bit - działa i jest ok 3 FPS. Niby nic, ale różnica jednak jest.