Wydajność karty Zotac GT 730 Zone Edition 4GB

Postanowiłem dokonać modyfikacji sprzętu komputerowego w zakresie zastosowanej karty grafiki. Konfiguracja jest następująca;
— płyta główna MSI-7599 (770-C45)
— procesor AMD Phenom II X4 965
— 16 GB pamięci operacyjnej
— monitor Dell 2007FP
— 64-bitowy Windows 7 Home Premium Edition

Chciałbym prosić o wskazówkę, czy takie wyposażenie umożliwia płynne odtwarzanie materiału wideo zapisanego w formacie 4K. Po zainstalowaniu sterownika karty graficznej okazało się, że nie uzyskałem spodziewanego efektu płynnego odtwarzania obrazu, mimo że z rozmowy ze sprzedawcą karty wynikało, że moja konfiguracja będzie wystarczająca. Czy ma na to wpływ fakt, że nie dysponuję monitorem 4K? Wydawało mi się bowiem, że chociaż nie wykorzystam rozdzielczości materiału zapisanego w 4K, to jednak płynność reprodukcji zostanie zachowana. Czy miałem w tym zakresie rację? Co jest przyczyną niezadowalającej wydajności systemu w zakresie obsługi zapisu 4K?

skad odtwarzales ten material 4k, z youtuba czy z pliku, jaki format pliku, jakim programem

Materiał był w postaci pliku w formacie mp4 a do odczytu użyłem programu SMPlayer.

masz monitor/tv podlaczony przez hdmi/displayport? najlepiej przez display port jak masz

ogolnie sprawa wyglada nastepujaco: do 4k w 60Hz potrzeba podlaczenia poprzez display port lub ewentualnie hdmi 2.0 (potrzebny jest kabel High Speed HDMI), jesli jest to hdmi starszej wersji np.1.4 ilosc fps moze spasc do 30 a nawet 24. poza tym brak plynnosci czy skokowe odtwarzanie moze byc wywolane buforowaniem jesli material jest ogladany z sieci lub problem moze lezec w dekodowaniu, warto sprawdzic czy problem powtarza sie w roznych playerach z roznymi popularnymi formatami filmow. karta moze sobie w roznym stopniu radzic w roznych konfiguracjach.

Mój monitor ma jedynie złącze VGA lub cyfrowe. Przy zapisach 2K nie ma problemu z płynnością odtwarzania. Czy mam przez to rozumieć, że żadne ze wspomnianych złączy nie da rady przy dowolnej konfiguracji sprzętowej w kontekście plików 4K?

jesli masz cyfrowe=DVI zamiast HDMI 2.0 to mozesz zapomniec o 4k

Karta grafiki jest wyposażona także w wyjście HDMI. Czy zatem podłączając komputer do monitora z wejściem tego typu lub do telewizora cyfrowego, odtwarzanie zapisu 4K będzie prawidłowe? Czy na ekranie telewizora 2K odtwarzanie pliku 4K byłoby płynne?

sprawdz sobie jak sobie karta radzi z roznymi rozdzielczosciami https://www.youtube.com/watch?v=1La4QzGeaaQ zakladam ze masz monitor 1920x1080 wiec przynajmniej w takiej rodzielczosci na pewno bedzie w stanie wyslac sygnal. sprawdz tez jaki masz kabel hdmi “W wersję High Speed trzeba zainwestować, gdy kabel jest nam potrzebny do przesłania wideo o wysokiej jakości, czyli większej, niż 1080i.”

ogolnie to nie znalazlem nigdzie w opisie tej karty zeby wspierala wideo 4K60Hz, wiec nie zdziwilbym sie gdyby pojawily sie z tym problemy

Monitor, którym dysponuję nie jest wyposażony w złącze HDMI. Zatem pozostaje próba podłączenia do telewizora z takiego typu gniazdem. Brak mi jeszcze odpowiedniej klasy przewodu, aby to zrealizować.