Wydajność komputera

(Petero123) #1

Witam. Nasuwają mi się pewne podejrzenia w związku z moim kompterem. Podczas gry w COD 4 mam stale około 75FPSów, lecz czasami spadają mi do 40-50, a nawet do 20 kiedy patrzę na dym. Mój PC to:

Intel Core2 Duo E8200

2x GeForce 8800GT

2GM RAM 800 MHz

Asus P5N-D

Windows Vista

Wersja ForceWare to 175.16.

Czy przyczyną tych problemów, może być nie podłączona jedna wtyczka od zasilacza do karty graficznej? Nie mogę zajrzeć do środka z powodu plomby.To tylko moje podejrzenia. Czekam na porady profesjonalistów. :smiley:

(Micoud81) #2

wypadałoby dorzucić trochę RAMu

(Petero123) #3

Z tego co wiem, podczas gry cały RAM nie jest wykorzystany.

(niezDarek) #4

raczej to nie wina nie wpiętej wtyczki lecz obciążenia systemu przez inne programy, jeśli chcesz sprawdzić czy na pewno jest wpiętą idź do sklepu gdzie kupowałeś i niech sprawdzą

(fastman92) #5

RAM byłby tylko potrzebny gdyby cały się wykorzystał i by brakowało. :slight_smile:

(SolelyRose*) #6

Jaki zasilacz :wink:

Przekręć procesor

(Petero123) #7

Mam Chiefteca 560W.

(Micoud81) #8

a system czysty od wirusów i innych robali?

(Petero123) #9

Czysty. Być może to wina gry/sterów, bo np. w Crysis po odpaleniu benchmarka na very high/ 1280x1024 mam średnio 37-40 FPSów. To dobry wynik?

(Larry Bigl) #10

Dziwne bo ja na moim sprzęcie nigdy nie odnotowałem w CoD4 spadku fsp poniżej 50..

(Darth ReX) #11

Bardzo dobry. Widać coś nie teges ze sterami i/lub grą.

(Ciupa Michal) #12

Kruchy22 , przeczyść pliki i rejestr programem CCleaner, do tego przeinstaluj grę i czy aby na pewno masz włączony tryb SLI?