Wydajność mniejsza od spodziewanej

Witam!

Kilka tygodni temu zaopatrzyłem się w taki oto komputer:

Mobo: Gigabyte 970a-ds3

Cpu: AMD FX 6100

GPU: MSI Radeon HD 7850 2GB

Zasilacz: Chieftec 600W

RAM: 12GB DDR3

W skrócie: chciałem tanio złożyć w miarę porządną maszynę do pogrania. Kupiłem sobie na start Battlefielda 3 i kilka innych gierek. W BF3 na ustawieniach ultra, 4x msaa, 1920x1080 komputer wyciągą 35-50 fps (mówię tu o trybie multiplayer, singiel nie schodzi poniżej 60fps). Jednak coś mi tu wyraźnie nie pasuje, jakkolwiek nie narzekać na FX’y, na tym samym procesorze ludzie na Youtube wyciągają spokojnie 60-90 fps w trybie mp, karta graficzna też powinna dać radę (?), a ramu raczej prędko w grach nie zabraknie. Czy rzeczywiście coś jest nie tak, czy to tylko urojenia laika komputerowego?

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … 16907.html

Tutaj 7850 wyciąga średnie 54FPS , zapewne singiel bo daje bardziej powtarzalne wyniki, więc imho wszystko jest ok, bo multi jest bardziej wymagający.

ludziska kręcą sprzęt na potęgę i wrzucają to na jutubi aby się pochwalić. w rzeczywistości wszystko wygląda inaczej, jak wykręcisz sprzęt na maxa aby uzyskać takie wyniki to szykuj kasę na nowy bo długo nie pociągnie…

Ok, dzięki wielkie. Już wiem na następny raz, żeby nie sugerować się benchmarkami z youtuba przy zakupie sprzętu :wink: Temat do zamknięcia.