Wydajność mojego laptopa spadła, i to bardzo

Siema mam problem z wydajnością kiedy kupiłem laptopa do w lol na przykład miałem z 180 fps a teraz mam 90 patrzałem i nie mam fps lock włączonego. Do tego przeglądarka często się zawiesza i inne programy przywracałem nawet laptopa do ustawień fabrycznych ale to nic nie dało. Laptopa mam rok.
Mój laptop to Hp omen 17-an010nw
https://support.hp.com/pl-pl/document/c05585055
Laptop ma dobrą temperaturę podczas grania więc to nie od tego na 100%
Liczę na pomoc :slight_smile:

Szczegóły ;-)?
Na początek wrzuć nam screen z Windows menadżera zadań, uruchom go, poczekaj moment i odpal przeglądarkę. Tak żeby było widać na jałowym biegu i przy odpaleniu aplikacji. Możesz mieć np. zawirusowanie, wtedy do Juliusza, lub padnięty dysk.

Najlepiej jakby było widać te wykresy.

Wywal wszystkie pliki z katalogu “TEMP”.
Dysk 100%… kiedy robiłeś defragmentację?
Nie masz jakiś problemów z dyskami?

Czy nasz wolne miejsce na dyskach, “W” nie lubi zapchanych po brzegi dysków.

212 procesów :smile::smile:
Dysk jest zarzynany.
4 GB RAM zajęte

A to tylko w stanie spoczynku…

Czekają cię gruntowne porządki w komputerze

Potrzebny jeszcza SMART dysku.

Robiłem defraga chyba z 3 mies temu temp wyczyszczony a dysk jest w nie całej połowie zapełniony.

@iJuliusz 200+ procesów procka do posprzątania u Kolegi :wink:

1 polubienie

Czyli jakieś procesy mam posprzątać ale jak?

Tak załóż wątek z raportami (w dziale bezpieczeństwo masz przykład). Dyskiem ew. później się zajmiemy, ale najpierw czyszczenie z Juliuszem :wink:

Dział bezpieczeństwa

To co mam zrobić bo nie zrozumiałem

:wink:

1 polubienie

Mam tutaj dać link z chasłem?

Link do strony wklej tutaj a hasło: kliknij na nick iJuliusza na szarym tle, otworzy się okienko, wybierz wiadomość prywatna i jemu :wink: On jest specem od tego.

Spojrzałeś w ogóle jaki to system operacyjny? Taka ilość procesów, to nic przeraźliwego. Nie masz najwidoczniej pojęcia o czym piszesz. Spójrz na mój system, który jest dzisiaj świeżo po instalacji:

Windows 10 tak ma. Nic nadzwyczajnego. Menedżer zadań nie jest tutaj żadną pomocą.

http://wklejto.pl/764338

Ty też :wink:
Przy 8 GB RAM Windows powinien zwykle zajmować do 2 GB, u Ciebie mogą być 4- masz 32 GB RAM… więc bez porównania :wink: Dyskiem twardym cos mieli, procesów jest ponad 200 i to jest nienormalne: ja po 4 latach od instalacji mam 167 teraz widocznych, tyle co Ty.

Prawdopodobnie coś mu w tle siedzi i dlatego niech ktoś doświadczony rzuci okiem :wink:

Ok wysłałem teraz tylko czekać

Wklej jeszcze Addition.txt