Wydajność plików systemowych

Witam, otóż mam problem z wydajnością plików systemowych. Mianowicie, analizowałem i defragmentowałem już kilka razy partycję systemową, ale program Diskeeper i tak ciągle pokazuje mi, że pliki systemowe mają niską wydajność. Taka sama sytuacja ma się w przypadku systemowej defragmentacji dysku, choćbym nie wiem ile razy robił defragmentację ciągle po analizie pisze, że " należy defragmentować ten wolium". Co mogę zrobić w takiej sytuacji?? Formatowanie raczej nie wchodzi w grę. Podział na partycje wygląda tak : 10Gb (system), 107Gb i 115GB.

ściągnij inny program do defragmentacji… być moze ten jest poryty :expressionless:

Inne, nie pomogły :?

Może problem tkwi, w małej pojemności dysku c: :?:

A jaką pojemność i gdzie leży pliczek SWAP systemu? Mowa o pagefile.sys?

Nic CI nie da defragmentacja, jeśli ten pliczek nie będzie miał “na sztywno” ustawionego rozmiaru. Zrobisz defrag, potem zaczniesz działać w systemie, a pliczek będzie się rozrastał, i rozrastał, potem zacznie się fragmentowac i znów, rrozrastał, rozrastał i tak w kółko.

Rozwiązaniem jest:

a) przypisanie na sztywno plikowi wymiany stałej wartości (w MB)

b) w opcjach ustawienia feagmentacji zaznaczyć, aby ten pliczek był na początkowych sektorach partycji (szybszy dostęp)

A co do pojemności partycji: 10GB na system styka w zupełności. Sam mam 10 i wolnego miejsca jeszcze 5GB.

Jak to zrobić w diskepeer 2007, czy też innym programem :?: