Wydajność procesora a karta grafiki

Witam mam takie pytanie jak grafa 8600gt ddr3 ma się do procka athlona II x2 240 2.8GHz.

A mianowicie, czy procek w jakiś sposób ogranicza tą grafikę, czy wręcz przeciwnie procek jest ok i grafika wykorzystuje swój potencjał.

jest ok natomiast

dziala to tak

Procesor daje do obliczenia Karcie graficznej textury jakie ma obliczyć etc.

co do twojego zestawu jest ok ale pod ta konfiguracje jeszzce mocniejsza grafa tez byla by dobra :wink:

coś pokoroju 9600-9800

Powinno być ok

Jest wszsytko ok :slight_smile: Tylko pytam ponieważ nie wiem czy ma sens np. podkręcić tego procka z 2.8 do np. 3.3 jesli i tak grafika wykorzystuje cały swój potencjał :slight_smile: jeśli procek jej nie ogranicza to ok :slight_smile: ps. grafy nie mam zamiaru podkręcać tak dla jasności

można zawsze podkręcić ale trzeba mieć dobre chłodzenie i dobry zasilacz

Procek się nie grzeje pod obciązeniem :slight_smile: a zasilacz 550W z nawet dobrymi dwoma liniami 12V, ma duzy zapas ponieważ ten procek i karta dużego poboru nie mają :slight_smile: chodzi mi bardziej o wydajność w grach, bo jesli te podkrecanie da tylko np szybsze wypakowywanie rar itp to niechce mi sie w to bawic :slight_smile: Bardziej mi zależy ile karta na tym podkręcaniu procka zyska o ile zyska :smiley: