Wydajność procesorów ULV i5/i7 - prośba o opinie

Cześć,

 

 

czy ktoś z posiadaczy niskonapięciowego i5 lub i7 mógłby się wypowiedzieć jak wygląda jego wydajność w codziennych zastosowaniach? Zastanawiam się nad laptopem, w którym montowane są tylko procesory i5 (4210U, 4300U) i i7 (4600U) i nie wiem czego mogę się spodziewać przy wykorzystywaniu go do przeglądania WWW, filmów, programowania (środowiska eclipse i netbeans). Aktualnie mój laptop z Core2Duo T8100 2x2.1 Ghz ma małą czkawkę przy obsłudze każdego z tych zadań (stronki nie przewijają się super płynnie, o płynnym youtube 1080p na pełnym ekranie mogę zapomnieć, filmy w VLC w 1080p też działają nieco gorzej niż 720p). Do niedawna zastanawiałem się nad komputerem stacjonarnym. Aktualnie myślę nad laptopem, stąd pytanie. Chociaż ostatnio specjalnie wgrałem modyfikowany BIOS do laptopa, który odblokowauje SATA II, to nieco wątpię, że instalacja dysku SSD rozwiązała by problemy o których wspominam (przy odtwarzaniu filmów youtube czy filmów z dysku to raczej wydajność procesora/płyty głównej ma największe znaczenie i podejrzewam że moj HDD spokojnie się przy tych zadaniach wyrabia).

 

Co prawda i7 w wersji U to tylko 2 rdzenie. Pytanie jak takie procesor (w połączeniu z wbudowaną grafią Intel HD4400) będzie radził sobie z zadaniami o których wspomniałem. Dodam, że nienawidzę, kiedy coś laguje, nie jest responsywne itp. A tak niestety zaczyna wyglądać większość zadań, które wykonuje na swoim laptopie. Po prostu chyba stara architektura.

 

Także proszę o opinie, czy warto inwestować w laptopa z procesorem i5/ i7 ULV wykorzystując go w większości czasu jako komputer biurkowy (mobilność wymagana raz na kilka tygodni).

Ground21, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Zmień odtwarzacz na początek, chociaż sam VLC nie jest obciążający specjalnie… a strony przewijaj przyciskami PGDN \ PGUP i nawet allegro nie będzie wkurzać… :wink: Kwestia filmów na YT zależy od wielu czynników z których przepustowość łącza jest znacząca w największym stopniu…

 

I bez przesady, ja na P8400 nie mam żadnych problemów, a grafika 9200m nieźle daje radę w Wieśku na ustawieniach VERY LOW… :wink:

 

A wracając do pytania - skoro komp ma być w zasadzie DTR to nie zastanawiaj się nad prockami ULV…

 

Sprawdzić wszystko możesz w necie w zasadzie - wybierz konkretny model lapka i poszukaj recenzji oraz filmików na YT…

Chyba nie jest to kwestia VLC (spróbowałem właśnie na ROSA, który jest opary na mplayer). Czy to na zewnętrznym monitorze czy monitorze laptopa - widzę taki efekt jakby klatki się trochę za wolno renderowały w filmie (obciążenie procesora podczas odtwarzania na pełnym ekranie to około 55%).

 

PGDN\PGUP - nie przyszło mi do głowy, ale raczej kiepskie to rozwiązanie ;p

 

Co do szybkości połączenia internetowego - na pewno nie ono jest problemem.

Retrieving speedtest.net configuration...
Retrieving speedtest.net server list...
Testing from Telefonia Dialog sp.z.o.o. ( ***.***. ***.*** )...
Selecting best server based on latency...
Hosted by BOX3 (Jelenia Gora) [38.93 km]: 9.995 ms
Testing download speed........................................
Download: 74.19 Mbits/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 19.91 Mbits/s

https://www.youtube.com/watch?v=s0MDY9fl-IA to jest dobry materiał testowy.

 

tak wygląda u mnie zużycie CPU w zależności od rozdzielczości

 

720p / około 50%

1080p / około 70%

1440p / do 100% i nie da się oglądać

2160p / tylko gorzej

 

Jak widać - komfort jest mały.

No to u mnie tak samo z tym materiałem… Ale te procki ULV nie są dużo bardziej wydajne…

 

Lepiej pomyśl nad “normalną” i7…