Wydajnośc Radeona4850

Jaka mniej więcej jest wydajnośc Radeona 4850 na pci-ex wersja1.1 czy bym musiał kupic nową płytę a jeżeli już to jaką chipset p45 x38

Nie powinno być większej różnicy może nawet prawie żadnej bo na razie karty PCI E 2.0 nie wykorzystują

Zasilacz mam 400W nie będzie za słaby

Marka i model ??

Chieftec GPS-400AA-101A.Odnośnie Radeona jaką firmę polecacie

O ile trzyma nap. to powinien styknąć. Ja bym jednak zalecał wymianę na jakiegoś OCZ SXS 500 W Rev.2 chyba się coś koło 160 zeta kręci.

Najtańszy + zmiana chłodzenia na Accelero S1 Rev.2 + Acutake/Fander 120mm

Powinien wytrzymać, pytanie tylko jak firma i co jeszcze masz w budzie. Podaj te info.

Dokładnie tak jak mówi maniekz , ale z tym chłodzeniem to nie wiem czy taka konieczność.

c2d 6420,2Gb ram, 200Gb+250Gb dyski,radeon x1950pro,dvd lg,creative soud blaster

400 W to może ciut za mało tzn-karta będzie chodzić ok ale zasilacz może się grzać.ja bym jednak kupił lepszy zasilacz

to jeszcze dobry zasilacz w miare cichy może byc550-750W(BeQuiet,Chieftec czy inny)

czy wymiana chlodzenia to koniecznosc w tym radeonie ??? ile ile cos takiego kosztuje

Koniecznością nie jest ale jakbyś nie chciał żeby ci się karta grzała jak woda w czajniku to to chłodzenie obniża i to znacznie temp.

A co do kosztów - allegro ci powie (dział kompy - chłodzenie i tuning - VGA) :slight_smile:

OCZ 500W SXS rev. 2

Jest takie coś jak zwiększanie obrotów wentylatora, ustawiasz obroty na 50% cicho nadal jest a temperatura nawet 20 stopni mniej.

z wejściem nowych sterów i hotfix’a jest możliwość zwiększenia obrotów wentylatora i czytałem że temp. gdy wentyl jest na około 50-60% może spaść o około 15-20*C, więc około 70*C pod obciążeniem to sporo ale nie tragicznie :wink: