Wydajność systemu VISTA

Witam mam pewien problem ale za nim przedstawie chciałbym powiedzieć troche o sprzętcie: P4 3,2 gh, 1gb ram, geforce6600gt, dysk 200gb (dla windowsa 20gb). WINDOWS VISTA ULTIMATE.

A więc tak zainstalowałem viste z myślą o lepszym działaniu systemu a tu klapa chodzi jak żółw podobnie troche do xp ( ponieważ tez mi nie działał za dobrze). Myśle że to przez dyski aczkolwiek moge się mylić prócz dysku c:, d i e nigdy nie były formatowane ale nie wiem czy to akurat powód. Z tego co sie dowiadywałem od ekipy Micro… powinno chodzic super a tak nie jest . . . (nawet przenoszenie pliku 20mb zajmuje długo). Nie wiem może defragmentacja dysków pomoże co o tym myslicie?? Dzięki za odpowiedz i pozdrawiam

Hmm… powiem szczerze ze nie wiem co to moze byc… u mnie wszystko chodzi ok a rakiety nie mam. A dyska masz pod SATA czy IDE?

Kompa masz w porządku więc moze po prostu dyska sformatuj i porób od nowa patrycje? Czasami to pomaga odblokować dysk. Miałem tak na stareńkiej 20ce Samsunga - po gruntownym remoncie hdd, czyli poniszczyłem wszystkie patrycje i założyłem od nowa, wszystko działało ok, nawet Vista w wersji Beta2 :wink:

Bo nie sądzę zeby ci dysk siadał.

SataII Baracude. No tak ale tam mam ważne dane ;/ ponad 150 gb co ja z nimi zrobie heh. Naprawde juz gupieje od tego powinno wszystko ładnie chodzic a chodzi strasznie… hmmm

EDIT: Wpadłem na pomysł ponieważ mam laptopa 160gb i pytanie z innej beczki znacie jakis łatwy sposób przeslania tam plikow?? czy to przez usb czy jak?

Zobacz w ustawieniach kontrolera SATA (menedżer urządzeń) jaki tryb transferu masz ustawiony. Jeżeli PIO to zmień na DMA. Jeśli jest DMA to problem leży gdzie indziej. Dane można przesłać przez ethernet.

Na moim kompie (podobna konfiguracja do Twojej PILCU) Vista Home Premium PL build 6000 chodzi szybciej jak poprzednio XPek.

jesli masz w obydwu kompach karty sieciowe to poprostu połącz kompy skrosowanym kable i gra;) nie zapomnij skonfigurowac prostejs sieci :wink:

barracuda 7200.S taki jest mój dysk kazio możesz powiedzieę jaśniej?? Bo nie moge tego znależć…

Plgracz wez mnie nie dołuj może jednak zainstalować Home Premium?? czy sformatowac cały dysk i odnowa partycje?

cyista Dzieki :slight_smile: Myśliciee że format da tutaj rade? i co lepiej Home Premium czy Ultimate?

DMA JEST WłACZONE

Nie dołuję Sorki

Ja miałem do wyboru albo Ultimate albo Home Premium wybrałem Premium.

Chodzi już 5 dzień i nawet się nie zawiesiła z czego jestem szczerze zadowolony i zdziwiony bo wersje testowe na moim sprzęcie muliły jak diabli.

W Twoim przypadku PILCU więcej RAMu (tak do 2GB) i własciwe sterowniki.

Instalator Visty wykrył i zainstalował wszystkie z wyjątkiem Audigy, później pobrała sobie (Vista) z Windows Update nowsze a ja sam od siebie wgrałem tylko najnowsze stery nVidii.

CHODZI (u mnie) jak żaden wcześniejszy XPek

stery sciągłem z nvidia najnowsze do visty do karty dzwiękowej realtek hdi także sciagłem do visty i działa wszystko poprawnie. Zdefragmentowalem dysk i jest lepiej ci powiem. Nawet szybciej sie włacza jak narazie nic nie robie

pilcu na forum używamy polskich znaków - POPRAW posty!

Mam rozumieć ze Vista obciąża system podobnie a nawet mniej jak XP?

System operacyjny (dowolny) zamuli każdego kompa. Im mocniejszy komp to dłużej to trwa :mrgreen:

Ale poważnie - wg mnie - Vista lepiej sobie radzi z nowymi technologiami jak XPek.

Wszyscy uczymy się na błędach (nawet Microsoft :mrgreen: chociaż oni nie z wszystkich nauk wyciągają dobre dla Nas wnioski)