Wydajność systemu Windows

witam

Mam łindołsa xp. Procek intel dwurdzeniowy G2020 pamięci ram 4GB (system wiadomo obsługuje 3,5 z tego).

Myślałem, że mając taki sprzęt komputer się nie zająknie wykonując kilka czynności na raz. Odpalam program antywirusowy i przglądarkę. I zauważam choć ani pamięć nie jest nawet w połowie obciążona ani procesor to są kilusekundowe przycięcia - przy otwieraniu folderu, bądź wyświetlaniu jakiś właściwości… Dlaczego tak się dzieje :?: Czy to wina systemu? Dodakoto mam system odchudzony… (bo tak dla mnie jest ładniej :smiley: )

Czy windows 7 nie miałby takich problemów?

Podczas aktualizacji bazy danych Kasper trochę przycina na początku.

Jeżeli komuś to przeszkadza to można zaznaczyć poniższą opcję:

09592994542081167856.png

Od systemu to raczej nie zależy, tylko od platformy sprzętowej i konfiguracji antywirusa.

zainstaluj system X64 i pozbądź się przycięć. XP nie jest przystosowany do zarządzania takimi pamięciami. Co innego XP X64 ale możesz mieć problem ze sterownikami. Najpierw sie upewnij czy będą działać /masz sterowniki do XP X64. a najlepiej jak masz możliwość zainstaluj Windows 7 x64

Rozumiem, że XP to system nieśmiertelny, jednak niektórzy z was powinni zrozumieć, że z czasem wszystko to co kiedyś było dobre może być przestarzałe, nie nadające się już do wielu czynności/zastosowań .Zapewniam cię, że jest to wina systemu, zmień na SEVEN, gdyż 7 została napisana pod procesory dwurdzeniowe, zatem posiada wsparcie dla wielozadaniowości.

Pamiętaj również o sterownikach…

Pozdrawiam.

To samo się dzieje np. podczas wypakowywanie czegoś winrarem. Procesor nie obiążony, a włsciwie nie mogę między czasie zrobić nic innego - chyba ,że zechcę czekać 5-8 sekund…

Czyli co to wina systemu, system jest poprostu zajęty?

PS

A gry np. z 2004 będą chodzić na siódemce?

Zapewniam Cię, że to wcale nie mało Twoje xp zabiera RAM. Masz go dużo. Na xp mam 1 GB RAM, procek dwurdzeniowy, i błyskawicznie mi śmiga system, i przeglądarka. Z wielu programów zrezygnowałem i mam z piętnaście programów portable, od defragglera, do wyszukiwarki wisejetsearch, od odkurzacza, JetCleana, do roguekillera. Mam też instalacyjne, od office, do burn aware home. Przydział zadeklarowanej pamięci rzadko przekracza u mnie 400MB, a w tej chwili, to 238MB. Proces bezczynności w trakcie pisania tego, jest 99%. Przegladarka ie8. Chodzi youtube, filmy na wbijam.pl. Na laptopie te same wartości na win7 są dwa razy większe, a proces bezczynności ok 85% Stronicowanie mam na 512MB i wystarcza. Ja robię wszystko, żeby nie było konfliktu aplikacji. Co do gier, to mam ich trochę na psx i nie słyszałem, żeby procesor się kiedykolwiek wysilił. Na win 7 zacinało mi. Płyty z grami leżą na dowód i pamiątkę, a z obrazu bin cue gram. Mam też parę gier portable pc. Na win7 chodzą lepiej. Gdybyś używał Photoshopa i parę podobnych programów, to podałbyś zużycie RAM rzędu 2 - 3 GB.