Wydajność w grach

Witam. otóż mam mały problem. Mam dosyć stary komputer i mam zainstalowane nowsze gry. Na początku miałem Radeona 9000 64mb/128bit agp 4x który obsługiwał DX 8 i jak grałem w dooma 3 na nim do dało się spokojnie grać na niskich wymaganiach. Ostatnio wpadła mi w ręce karta GeForce FX5200 128mb/128bit agp 4x no i ją sobie zmieniłem bo teoretycznie jest lepsza od tego radeona. Wiem że to ogólnie cięka karta no ale powinno mimo wszystko lepiej działać na niej niż na tym radku. Ale po zmianie sterowników i czyszczeniu pozostałości po starych jak włączyłem doom’a 3 to chodzi 4x gorzej na takich samych ustawieniach! A to zapewne dla tego, że w pełni są wykorzystywane wodotryski z DX’a 9… I moje pytanie brzmi: czy można “wymusić” aby DooM 3 włączył się na przyspieszeniu DX 8 aby lepiej działał?? Czy może sją kaieś specjalne/modyfikowane sterowniki dla tej karty?

Pomożecie? ;].gif

Pozdrawiam

nie można.

Zamienił stryjek siekierkę na kijek, zamieniłesz szajs na kolejny szajs (cała seria FX`ów to padaka). Ze sterów to instaluj te starsze, pogoogluj trochę w poszukiwaniu najlepszych ale prawda jest taka że karta do grania jest kiepska a do tego słabo się kręci.

nie przesadzaj, miałem PoV 5900xt i po małym bios modzie zostawiał w tyle 9800pro :-).

No ale powinno być lepiej niż w radeonie! I za pewne jest, tylko po uruchomieniu wodotrysków od DX 9 już procek siada… I chcę jakoś “wymusić” aby gry uruchamiał w trybie DX 8 a nie 9…

No to chociaż powiedzcie mi jakie sterowniki są najlepsze dla doom’a 3 (i mojej karty) tak aby lepiej działało? Może jakieś modyfikowane? A jak już wszystko poinstaluję to jak dobrze skonfigurować wtedy te sterowniki?