Wydajność w Visćie?

mam takie pytanie… po instalacji Visty x64 komputer zostaje przetestowany pod wzgledem wydajnosci… mi wyszedl wynik 4,8.

czy to dobry?? gdzie mogę znaleźć jakąś skalę??

Skala jest od 0 - 5.9

Wynik ostateczny (u Ciebie 4,8) podaje NAJSŁABSZE OGNIWO w kompie.

Mając 4.8 nie Masz się co zbytnio przejmować ja mam 4.3

Pozdrawiam

PS podaj poszczególne wyniki

u mnie wynik ostateczny wynosi wlaśnie 4.8 :slight_smile:

niżej jest podobny wątek ale on mi nic nie wyjaśnia…

hmm… a nigdzie nia ma co oznacza ta skala :stuck_out_tongue:

Jak to nie ma?

Panel Sterowania - System i Konserwacja - System - Indeks Wydajności Systemu Windows - odszukaj Co Oznaczają te liczby.

Pozdrawiam

Hmmm ja mam takie parametry:

Procesor- 4.9

Pamięć- 5.9

Grafika- 5.9

grafika w grach 5.3

dysk twardy 5.8

WYNIK PODSTAWOWY: 4.8

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

A czemu nie zobaczysz posta “TEST WYDAJNOŚCI” to to samo a czyatnie forum kłania się, po co robic z forum wysypiko ?

4,8 to dobrze, aczkolwiek podstawowy wynik zależy właśnie od najniżej ocenionego komponentu. W moim przypadku jest to procesor (5.0, core 2 duo E6300). Dysk twardy mam 5,4, RAM 5,9, grafika w Aero Glass 5,9, a w grach 5,5. Jak więc widać, troszeczkę źle to opracowali z tym wynikiem podstawowym, co gorsze, nie zawsze to działa jak należy.

Np. mój kumpel ma procek Intel Core 2 Duo Extreme, a Vista oceniła do na 4.9… :confused: .

Tak więc wszystko mówi samo za siebie… ;] .

FORUM TEMAT - TEST WYDAJNOSCI KŁANIA SIE

Moim zdaniem to głupota z tym najniższym wynikiem. Powinno się zsumować wszystko i z tego wyciągnąć średnią. Byłoby bardziej wiarygodne.

O to właśnie chodzi aby cię gnębił ten najsłabszy podzespół - po to byś go wymienił… - Mnie teraz drażni RAM :evil:

Wcale nie - kazdy system jest tak

mocny, jak jego najsłabsze ogniwo

Pewnie, jeśli tym najsłabszym ogniwem jest procesor, to się zgodzę. Ale co powiesz na to - mój znajomy niedawno porządnie zmodernizował komputer. Wymienił płytę główną, procesor i RAM (Core2 E6300, 2 GB RAM). Zostawił jednak na razie stary 40 GB dysk. I Vista oczywiście oceniła go nisko, chyba na 3,2 o ile pamiętam. I uważasz, że jest to wiarygodna ocena całego zestawu komputerowego? Chyba nie bardzo.

[Zostawił jednak na razie stary 40 GB dysk. I Vista oczywiście oceniła go nisko, chyba na 3,2 o ile pamiętam. I uważasz, że jest to wiarygodna ocena całego zestawu komputerowego?]

Tak !!

Gdyby oceniała bez dysku - wynik byłby o niebo lepszy.

A tak- potwierdziłeś jedynie moje zdanie :slight_smile:

Mimo wszystko średnia wszystkich ocen wyniosła więcej niż tylko 3,2 dla tego dysku :slight_smile: Dlatego ciągle będę obstawał przy tym, że ocena całkowita komputera powinna być średnią wyciągniętą z tych wszystkich ocen cząstkowych.

I tak np. u mnie średnia wychodzi 4,8 natomiast najniższą ocenę mam za procesor (3,6).

briho nie rozumiesz że mając core 2 duo 4GHz, 4GB Ramu, dysk SATA II 350GB i Geforce 2 mx ocena za komputer będzie wynosiła tyle ile za karte graficzną, bo mając tą grafe nie odpalisz praktycznie nic? Żadnych gier, żadnych wodotrysków w Viście kompletnie nic, i może mi powiesz że ocena za ten zestaw powinna być 5.0 bo średnia taka wychodzi, otóż nie! Nie umiem tego bardziej łopatologicznie wytłumaczyć, jeżeli dalej sie nie zgadzasz to zostań przy swoim, ale nie wciskaj tego kitu na forum.