Wydajność we wszystkich nowszych grach

Witam

Nie byłem pewien czy umieścić ten temat w tym dziale, ale mniejsza o to.

Mój komputer:

płyta abit bd7II

celeron1,8

pamięć: 256mb infineon i 512mb goodram (chodzą na 266mhz)

grafika: sapphire 9550 128/128 @450rdzeń i 470 pamięci

dysk: WD caviar 60gb

Mój problem polega na tym, że we wszystkich grach typu doom3, nfsu2 itd mam średnio po 15fpsów, czyli slajdy. U kolegi doom 3 nie ciął się w ogóle na celku 2,4 256mb ramu i gf3 ti. W 3dmarku 2001 mam co dzień inne wyniki w granicach 5500pkt -7000pkt a w 2003 jest stabilnie - 3200pkt. W tym pierwszym wyniki mnie załamują bo mam przeważnie 6000pkt a na forach ludzie się chwalą ze mają z tą kartą graficzną po 9tys. Proszę wszystkich o pomoc. Powiedzcie co z moim kompem jest nie tak, bo wydaje mi się ze procesor nie może zaniżyć wyniku w 3dmarku2001 o 3tys pkt, a i w doom’a 3 chyba powinno dać się zagrać przynajmniej na najniższych detalach.

PS. Dodam ze windows’a mam swierzutkiego i wysprzątanego, więc z nim wszystko powinno być ok.

Wiesz… teoretycznie procesory nie wpływają znacząco na szybkość generowanego obrazu w grach… z tym że te nowsze… . Jednak Celeron to, nie oszukujmy się, demon prędkości nie jest… Ale wiesz… 3200 pkt w 3dmarku 2003 na takim sprzęcie to nie tak najgorzej - ja na starym kompie miałem średnio 2900 pkt, a miałem GF 5600 ultra, 1 GB ramu (DDR 333) i Celeronka 2 Ghz. Spróbuj wyczyścić dysk ze wszystkich zbędnych ■■■■■ół i odśwież rejestr :wink: ew. format :wink: Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź. Do wyniku w 3dmarku2003 nic w sumie nie mam, ale denerwuje mnie ten starszy no bo robie 3 razy pod rząd i za każdym razem wynik różni się o 500pkt.

Hehe, tym się nie przejmuj :wink: 3D Mark 2001 nie powstawał z myślą o układach ATI R3xx (czyli między innymi o Twojej karcie :wink: ) tylko raczej o starszej generacji… wiesz zainstalowałem 3D Marka 2003 przed chwilą i moje wyniki też się wahają - przez to właśnie że ten 3D Mark powstał z myślą o Twojej karcie a nie mojej ;D (mój config niżej). Wyniki oscylowały w granicach 27 tys. punktów w Standardzie i ok 17 tys. z Anizotropikiem na 8 i AA na 4 :wink: A jeśli chodzi o gry… no cóż, jeżeli dobrze pamiętam (ale nie jestem pewien) DOOM 3 powstał z myślą o kartach nVidii więc… :wink: pozdrawaim