Wydajność Windows 2008

(Michal 1991) #1

Czy ten windows jest wydajniejszy od visty i zabiera mniej ramu ? #-o

(eyeti) #2

Wiesz to jeszcze wersja beta.

Vista wyszła już oficjalnie.

Ale z tego co wiem Windows Server 2008 jest wydajniejszy.

Z tego co wiem można go jeszcze usprawnić :smiley: :szukaj!!:

(Somekindsoftware) #3

Beta? Ja od 6 czerwca mam normalną wersję.

Instalowałem na wirtualnej maszynie z 1GB RAM i na laptopie z 2GB - po uruchomieniu zajmował ok. 370MB pamięci, więc 2 razy mniej niż Vista. Działał fajnie, tylko nie ma sterowników do mojej karty sieciowej ( :lol:), więc dałem sobie siana. W tym tygodniu wymieniam kompa w domu, więc będę reinstalował i system. Spróbuję znowu z 2008 i dam znać.

(mati75) #4

jaka beta juz ładnych parę miesięcy jest już ostateczna wersja. To system na servery nie na desktop. Więc na zwykłym pc, jak nie trzeba to lepiej nie instalować.

(Somekindsoftware) #5

Jak sama nazwa wskazuje...

Czemu? Jeśli jest lepiej zoptymalizowany, trzeba tylko kilka usług włączyć, kilka wyłączyć i będzie chodził lepiej niż system desktopowy.

(Kolmar) #6

W2k8 można łatwo zmienić w system desktopowy. Jest sporo poradników jak tego dokonać. Rzeczywiście jest dość duża różnica, miałem ten system przez jakiś czas i działał nieźle. Mimo to jeżeli systemu będziesz używał tylko do gier to stanowczo odradzam.

(wojtekmaj) #7

Jądro Visty w wersji z SP1 jest wzięte z Windows Server 2008. Stabilność i wydajność powinna więc być podobna, a dla końcowego użytkownika jednak lepiej nadaje się Vista jako system pod usera a nie pod serwer.