Wydajność Windows 2008

Czy ten windows jest wydajniejszy od visty i zabiera mniej ramu ? #-o

Wiesz to jeszcze wersja beta.

Vista wyszła już oficjalnie.

Ale z tego co wiem Windows Server 2008 jest wydajniejszy.

Z tego co wiem można go jeszcze usprawnić :smiley: :szukaj!!:

Beta? Ja od 6 czerwca mam normalną wersję.

Instalowałem na wirtualnej maszynie z 1GB RAM i na laptopie z 2GB - po uruchomieniu zajmował ok. 370MB pamięci, więc 2 razy mniej niż Vista. Działał fajnie, tylko nie ma sterowników do mojej karty sieciowej ( :lol:), więc dałem sobie siana. W tym tygodniu wymieniam kompa w domu, więc będę reinstalował i system. Spróbuję znowu z 2008 i dam znać.

jaka beta juz ładnych parę miesięcy jest już ostateczna wersja. To system na servery nie na desktop. Więc na zwykłym pc, jak nie trzeba to lepiej nie instalować.

Jak sama nazwa wskazuje…

Czemu? Jeśli jest lepiej zoptymalizowany, trzeba tylko kilka usług włączyć, kilka wyłączyć i będzie chodził lepiej niż system desktopowy.

W2k8 można łatwo zmienić w system desktopowy. Jest sporo poradników jak tego dokonać. Rzeczywiście jest dość duża różnica, miałem ten system przez jakiś czas i działał nieźle. Mimo to jeżeli systemu będziesz używał tylko do gier to stanowczo odradzam.

Jądro Visty w wersji z SP1 jest wzięte z Windows Server 2008. Stabilność i wydajność powinna więc być podobna, a dla końcowego użytkownika jednak lepiej nadaje się Vista jako system pod usera a nie pod serwer.