Wydajności

Proszę o sprawdzenie napięć komputer jest nowy ( ma tydzień ) wiatrak na karcie ustawiony na 60% a mimo to system jest wolny i gry się przycinają.

Mam dwa wiatraki na tyle obudowy jeden z boku i jeden 120 x 120 na przodzie wszystkie wysysają powietrze na zewnątrz ;]

Chłodzenie mostku płyty głównej nawet zmieniłem na Zalman ZM-NB47.

PROSZĘ O WASZĄ POMOC

Zasilacz MODE COM FEEL III 500 W

Typ procesora DualCore AMD Athlon Black Edition 7850, 2800 MHz (14 x 200)

DIMM1: Kingmax KLEE88F-B8KU6 2 GB DDR2-1100 DDR2 SDRAM (6-7-7-25 @ 555 MHz) (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-15 @ 333 MHz)

Karta wideo NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)

Płyta Gigabyte M52L-S3P z nowym biosem

Po kliknięciu powiekszenie obrazka

hqnpwx.JPG

hqnpee.jpg

hqnpwp.JPG

A co ma mają wentylatory do szybkości komputera?

Aktualne sterowniki od grafiki http://www.nvidia.pl/Download/Scan.aspx?lang=pl i pozostałych podzespołów wgrałeś(z płyty CD dołączonej do płyty głównej)?

Włącz menadżer urządzeń i zobacz czy są widoczne w nim jakieś wykrzykniki i znaki zapytania.

ten z przodu pchac powinien do budy - mobo sie gotuje, jak w idle masz prawie 50C i ‘dyche’ wiecej na ram :o

a jakie sa w stresie? np. occt lub orthos przez godzine + jakis 3dmk06/vantage

i na ile te wentyle sa puszczone? 12v czy 5v, bo pod plyte chyba ich nie podpioles?

no i na koniec… zasilacz nie nalezy do najlepszych, za to wykonuje pokazowe pady kompow i loty napiec w stresie zwlaszcza :lol:

wentylator = niższa temperatura = większa wydajności komputera… mam najnowsze sterowniki do karty a w menadżerze nie mam żadnych wykrzykników.

Już clockwork , podał Ci jaki jest Twój błąd - jeśli wszystkie wysysają to nie mają czego wysysać i powietrze w obudowie stoi (brak obiegu - słabe chłodzenie)

napisze dziś wyniki z 3d marka a ten wiatrak z przodu obudowy dmucha do środka ale strasznie słabo bo nie wiem jak mu zmienić prędkośc (ma 600rmp)… wiatraki są podpięte pod molex’y

Dodane 23.07.2009 (Cz) 15:46

wiatrak przedni jest podpięty bezpośrednio pod płytę gł. na 3 pin

to skad wiesz, ze akurat 600rpm?

podepnij pod plyte i bedziesz mogl nimi sterowac - albo w biosie, albo speedfanem lub dedykowanym narzedziem producenta…

poza tym, dusic info z Ciebie, to jak cebule kroic - moze powiesz jakie wentyle, jakie chlodzenie CPU i GPU, smart hdd itp.

jest podpięty pod płyte w biosie pisze ile ma obrotów… CPU oryginalne (zwykły radiator i wentylator amd) , dysk sprawdzany HDD REGENERATOR , CHKDSK w pełny sprawny .A w obudowie wentyle 80x80mm o takie:

http://allegro.pl/item687146658_aab_coo … y_9db.html

GPU http://www.xicomputer.com/products/prod … 0GT1GB.jpg

HDD hqnhpw.JPG

masz c’n’c wlaczone w biosie?

widac plyta steruje obrotami…

dyskow nie sprawdza sie hdd regeneratorem (bo je bardziej psuje, jak naprawia)

te wentyle maja czujniki, wiec raczej odpada sterowanie z mobo - mozesz je jedynie podpiac pod plyte, by znac obroty

dysk ma jeden blad glowicy/talerzy + glowica sporo lata po dysku - zdefragmentuj, ale najpierw wyczysc jakims programem ze smieci, potem rejestry i na koniec dopiero defrag

ps. pamiec wirtualna ustaw na sztywno, jesli masz na jednym dysku lub na partycji C, bo defragmentacja nie bedzie prawidlowa (system dynamicznie przydziela miejsce pod PW)

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

wentylator z przodu ustawiłem na 1300rmp to jest jego maksimum temperatury płyty dalej takie wysokie 46 płyta , 52 mostek MCP

wynik z 3dmark06 profesjonal to 9627